НОВИНИ

26.09.2012 | В Афінах почалися масові заворушення — поліцію закидають пляшками із запальною сумішшю
Джерело - Дзеркало тижня

Заворушення відбулися в середу в Афінах в ході масових демонстрацій у день загального страйку, повідомила поліція.

Невелика частина учасників маніфестацій заходилася закидати поліцію камінням і пляшками із запальною сумішшю на площі Синтагма перед парламентом країни, поліція відповіла сльозогінним газом. Учасники заворушень відступили на прилеглі вулиці. Відомостей про потерпілих і затриманих немає.

Раніше дві багатотисячні демонстрації профспілок і комуністів пройшли по центру Афін, в ході основних маніфестацій інцидентів відзначено не було.

У Греції проходить загальний 24-годинний страйк проти заходів уряду зі скорочення витрат. Протестуючі виступають проти скорочення витрат на чергові 12 мільярдів євро в обмін на кредити ЄС і МВФ. Як очікується, в країні знову будуть урізані пенсії і зарплати. «Народ більше не може витримати несправедливе приниження, яке йому нав'язують 2,5 роки ... Ми не дозволимо перетворити країну на одне безмежне соціальне кладовище», — заявив на демонстрації провідних профспілок лідер ліворадикалів Алексіс Ціпрас, чия партія програла червневі парламентські вибори з невеликим відривом.

Ліворадикали виступають за членство країни в єврозоні, але проти кредитної угоди з ЄС. У свою чергу, лідер комуністів Алека Папаріга закликала на окремій демонстрації своїх прихильників вийти з Євросоюзу.

«Народ повинен повірити, що Греція, яка звільнилася від ЄС, Греція, де командує народ, може забезпечити процвітання суспільства і запобігти найгіршим варіантам розвитку подій», — заявила Папаріга, партія якої на минулих виборах втратила голоси і стала сьомою за розмірами фракцією у грецькому парламенті.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект