НОВИНИ

25.09.2012 | Міноборони Китаю підтвердило прийняття на озброєння першого авіаносця
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство оборони КНР підтвердило, що прийняло у вівторок на озброєння перший у країні авіаносець.


"Перший китайський авіанесучий крейсер поставлено й прийнято на озброєння ВМС Народно-Визвольної армії Китаю у вівторок", - повідомляє веб-сайт оборонного відомства.


В офіційній церемонії, яка відбулася на базі ВМС у північно-східному порту Далянь, взяли участь "високі китайські керівники". Корабель отримав ім'я Liaoning ("Ляонін", за назвою провінції, яка була йому домом останні кілька років) і порядковий номер "16".


Низка ЗМІ ще напередодні поспішили повідомити про введення в експлуатацію судна, однак офіційно китайська сторона стверджує, що це була всього лише репетиція урочистого заходу.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, перший китайський авіаносець, що створюється на базі перебудованого українського авіаносця "Варяг", нещодавно завершив десяті рахунком ходові випробування й провів тренування з літаками палубної авіації.


Недобудований "Варяг" було куплено в України у 1998 році за 20 млн доларів під плавуче казино у Макао. Китайська сторона підкреслює, що після розвалу СРСР він являв собою "порожню шкаралупу", з якою перед продажем було знято движки й невелику частину озброєнь. Водотоннажність судна - 58,5 тис. тонн, довжина - 304,5 м, ширина - 37 м. Передбачається, що важкий авіанесучий крейсер використовуватиметься як база для підготовки льотчиків палубної авіації, а також як зразок для створення власного авіаносця, який у Китаю може з'явитися вже в 2015 році.


Нині у флотах різних країн світу стоїть на озброєнні близько 390 авіанесучих крейсерів. Серед п'ятірки постійних членів Ради Безпеки ООН лише Китай досі не мав подібних бойових кораблів. Серед найближчих сусідів КНР з регіону авіаносці є у Індії й Таїланду.


Введення в експлуатацію першого китайського авіаносця сталося на фоні відносин КНР, що різко загострилися з Японією, а раніше ще з кількома державами через територіальні суперечки навколо островів у Східно-Китайському й Південно-Китайському морях.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект