НОВИНИ

21.09.2012 | Кваснєвський і Кокс 2 жовтня звітуватимуть у Брюсселі про свою місію в Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

Екс-президент Польщі Александер Кваснєвський і колишній президент Європарламенту Пат Кокс представлять 2 жовтня у Брюсселі попередній звіт щодо своєї місії в Україні. Про це у Варшаві в четвер повідомив Кваснєвський.
 
 
“2 жовтня в Брюсселі робитимемо попередній звіт з місії в Україну”, - зазначив екс-президент Польщі. Він не зміг повідомити про деталі звіту, пославшись на “дискретність деяких його положень”.
 
Водночас Кваснєвський коротко поінформував про результати місії у гуманітарній, юридичній і політичній площинах.
 
До здобутків у гуманітарній площині цієї місії він відніс продовження лікування у шпиталі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. “Те, що німецькі лікарі можуть продовжувати її лікування, є хорошим знаком, що не ускладнює ситуацію перед виборами”, - констатував Кваснєвський. Крім того, позитивами свого перебування в Україні в рамках місії ЄС він назвав участь у звільненні з в'язниці екс-міністра оборони України Валерія Іващенка, а також відсутність нових кримінальних справ проти представників опозиції. “Немає нових кримінальних справ, що також можна трактувати як створення простору для пошуку компромісу (між владою й опозицією - ред.) у майбутньому”,- підкреслив колишній президент Польщі.
 
Більш “результативною” Кваснєвський назвав участь місії у прискоренні реформування судової системи України. “Наприклад, йдеться про прийняття змін до Кримінального процесуального кодексу, що увійде в життя 19 листопада”, - повідомив він. Крім того, за його інформацією, буде внесено зміни до законів про адвокатуру й адвокатську діяльність і, особливо, до закону про прокуратуру. “Плюс українцям, що здійснюючи реформи, вони намагаються близько співпрацювати з європейськими інституціями - Радою Європи, Єврокомісією, Венеціанською комісією. Тому закони узгоджуються зі стандартами, які є обов'язковими у нас ”, - підкреслив він.
 
У політичній площині Кваснєвський важливими назвав необхідність вирішення справи Тимошенко, а також проведення чесних та демократичних парламентських виборів. “Якщо ці вибори будуть чесними і добре проведеними, то переговори (між ЄС й Україною - ред.) продовжаться, а якщо ні - то побоююся, що матиме місце процес “замороження” контактів”, - резюмував екс-президент Польщі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект