НОВИНИ

04.04.2005 | Іракский парламент обрав спікера
Джерело - Українська служба ВВС

Новий іракський парламент, який зібрався утретє від часу історичних виборів, що відбулися у січні, нарешті обрав спікера.


Перед цим неузгодженості щодо посади спікера протягом тижнів затримували формування нового уряду.

Депутати погодилися призначити теперішнього міністра промисловості, Хаджема аль-Хассані - мусульманина-сунніта - новим спікером парламенту. Пан аль-Хассані був відвертим критиком очолюваної американцями операції проти повстанців у місті Фаллуджа, і раніше вже відмовлявся обіймати цю посаду, - сказавши, що це можливо лише за обставин, коли не залишиться іншого вибору.

Зараз він сказав Бі-Бі-Сі, що почувається некомфортно через таку велику відповідальність, - однак що, водночас, не має іншого вибору, крім як погодитись.

За його словами, основним викликом парламентові тепер буде створення нової конституції до 15 серпня; однак водночас він додав, що в Іраку майже нічого неможливо зробити, якщо не вирішити проблеми з безпекою в країні.

За його словами, наступні завдання – обрання президента та прем’єр-міністра – порівняно з цим є досить легким завданням.

Віце-спікерами парламенту обрано колишнього науковця-атомника, шиїта Хуссайна аль-Шахрістані, та курдського політика Аріфа Тайфура.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект