НОВИНИ

01.04.2005 | Литвин вважає, що Європа “відсахнулась” від України, а з Росією теж все буде погано
Джерело - ProEUROPA

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що сьогодні Європа не готова адекватно відповідати на європейські устремління України. Він також прогнозує "провал" українсько-російських відносин.

Як передає УНІАН, про це він сказав, виступаючи на засіданні Запорізької обласної ради.

В.Литвин наголосив, що сьогодні Європа занепокоєна “нашим однозначним європейським вибором, і вона не демонструє готовність адекватно діяти щодо наших кроків”.

На думку В.Литвина, це пов'язано не лише з політичною, а й з "морально-психологічною складовою цієї проблеми". Він зауважив, що коли йшлося про вступ до ЄС східних і центральних країн Європи, це сприймалось як повернення цих країн у європейську сім'ю народів. “На превеликий жаль, - наголосив В.Литвин, - стереотипи щодо України склались далеко в протилежний бік”. “Сьогодні нас не розглядають як невід'ємну складову Європи”, - сказав спікер.

Водночас обнадійливим, на його думку, є те, що останні події в Україні підвищили інтерес до нашої країни. Він навів дані соціологічних опитувань, за якими 55% європейців висловились за те, щоб Україна була у Європейському Союзі. Але для цього, вважає Голова ВР, необхідно мати не лише політичну волю, а й повну підтримку суспільства.

Разом з тим, говорячи про відносини України з Росією, В.Литвин зауважив, що потрібно мати політичну волю керівництва: "Якщо ми говоримо про Єдиний економічний простір, то рішення (про подальшу участь України у ЄЕП) можливе лише на рівні політичної волі українського керівництва, на основі толерантних домовленостей" тощо.

Він спрогнозував, що у відносинах України і Росії, особливо в економічній складовій, буде спостерігатися "провал".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8578. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект