НОВИНИ

13.09.2012 | Європейські політики привітали рішення Конституційного суду ФРН щодо ESM
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уряд ФРН зустрів новину про рішення Федерального конституційного суду з великим полегшенням, німецька опозиція ("зелені" та соціал-демократи) привітали це оваціями, а євроскептики залишилися розчарованими.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила у середу, 12 вересня, у Бундестазі: «Це гарний день для Німеччини, це гарний день для Європи». Міністр закордонних справ ФРН Ґідо Вестервеллє, коментуючи висновок Конституційного суду, сказав про рішення «у проєвропейському дісі нашої Конституції». Обмеження німецької відповідальності до 190 мільярдів євро, за його словами, є правильним і необхідним.

Бундестаґ привітав рішення суду

Бундестаг привітав рішення суду

Так само позитивно зустріла це рішення і німецька опозиція. Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Зіґмар Габріель назвав його «доброю новиною для Європи», а також « доброю новиною для працівників у Німеччині», адже «робочі місця залежать також від добробуту інших у Європі».

Опозиція критикує

Голова фракції СДПН у Бундестазі Франк-Вальтер Штайнмаєр схвально прокоментував, що рішення суду не лише дало зелене світло для ESM, а й водночас посилило права парламенту. Таким чином, зазначив опозиційний політик, суд підтвердив верховенство парламенту у бюджетних питаннях. Голова фракції опозиційних "Союз90/Зелені" у Бундестазі Юрґен Тріттін оголосив, що «рішенням можна бути задоволеним».

Водночас СДПН і "зелені" поєднали їхнє схвалення рішення усуду в Карлсруе з критикою на адресу канцлера ФРН Анґели Меркель та її уряду. Зокрема, Зіґмар Ґабріель, коментуючи рішення Європейського центробанку скуповувати держоблігації кризових країн єврозони, заявив про «анархію». За його словами, канцлер не готова сказати громадянам правду, а вона полягає в тому, що «спільну валюту в Європі треба також спільно контролювати».

ЄС задоволений

З полегшенням відрегував на «зелене світло» для стабілізаційного фонду ESM і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Промовляючи у Європарламенті у Страсбурзі він прокоментував це так: «Те, що сьогодні не є консенсусом, стає консенсусом завтра». Так само відреагували на новину з Німеччини і політики з усіх найважливіших фракцій Європарламенту. Коли голова Європарламенту Мартін Шульц перервав пленарне засідання у Страсбурзі, щоб повідомити депутам про рішення Конституцйного суду ФРН, зал вибухнув оплесками, що довго не вщухали. Дещо згодом Шульц написав на своїй сторінці у Твіттері, що вирок суду – це «добре для Європи, добре для євро, а також підтверджує необхідність парламентського контролю за спільними рішеннями».

Фінансові ринки теж відреагували на рішення Конституційного суду Німеччини щодо ESM з полегшенням. Курс єдиної європейської валюти одразу ж поповз вгору, а німецький біржевий індекс DAX сягнув у середу найвищої позначки за останні 14 місяців.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект