НОВИНИ

12.09.2012 | Крим відвідає турецький прем’єр
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

12 вересня до Києва з робочим візитом прибуває прем’єр-міністр Турецької Республіки Реджеп Тайїп Ердоган. У Києві він зустрінеться з Президентом України, а в Криму – як почесний гість візьме участь у Дев’ятій зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Пленарна частина цього заходу відкриється 14 вересня виступами Віктора Януковича і Реджепа Тайїпа Ердогана. Очікується, що турецький прем’єр також зустрінеться в Криму з Мустафою Джемілєвим та іншими керівниками Меджлісу кримських татар. 
 
 
Прем'єр Реджеп Тайїп Ердоган – частий гість в Україні та не раз приймав українських керівників у Туреччині. Востаннє він бачився з Президентом Віктором Януковичем на економічному саміті в Стамбулі у червні нинішнього року. За словами речника українського МЗС Олександра Дикусарова, нинішній візит керівника турецького уряду – свідчення стратегічного характеру партнерства України з Туреччиною.
 
 «Упродовж останнього часу інтенсивність контактів з турецькою стороною є дуже-дуже високою. Ми маємо багато результатів позитивної співпраці з Туреччиною. А звичайні громадяни можуть на собі відчути такі рішення, зокрема, щодо запровадження безвізового режиму між двома країнами, який запрацював з 1 серпня», – зазначив Олександр Дикусаров.
 
 Україні вигідні відносини з Туреччиною – експерт
 
 В Україні турецький прем’єр перебуватиме в рамках свого закордонного турне, під час якого він також відвідає Азербайджан та Боснію і Герцеговину. Керівник Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос каже, що цей маршрут свідчить, що регіони Кавказ, північне Причорномор’я і Балкани для Туреччини є дуже важливими, насамперед для економічної співпраці. Не менш зацікавлена у широкій співпраці з Туреччиною й Україна, вважає Ігор Семиволос.
 
 «У принципі, якщо подивитися у комплексі , то Туреччина, дійсно, одна із тих країн, розвиток відносин з якою Україні корисний і вигідний – в усіх відношеннях», – констатує експерт.
 
 За словами керівника Центру близькосхідних досліджень, Туреччина посідає високе 17 місце у світовому рейтингу економік, і попри глобальну кризу темпи її економічного зростання «все ще залишаються доволі вражаючими». Завдяки доктрині «Нульові проблеми з сусідами», що була сформульована Анкарою, Туреччина стала регіональним економічним лідером і бере активну участь у формуванні геополітичних процесів, каже експерт.
 
 Кримські татари – міст між Україною і Туреччиною
 
 На думку Ігоря Семиволоса, суттєвим чинником українсько-турецьких відносин є кримськотатарський фактор. Підтвердженням цього є намір прем’єра Ердогана зустрітися в Криму з лідерами кримських татар.
 
 Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв розповів Радіо Свобода, що під час цієї зустрічі насамперед має намір підняти тему соціально-економічної допомоги турецького уряду близьким за мовою, культурою і релігією кримським татарам, які постраждали від комуністичного режиму в колишньому СРСР.
 
 «Ми в основному говоритимемо про допомогу, яка може надати Туреччина у розв’язанні наших соціальних проблем. Оскільки уряд України вже не виділяє коштів на облаштування раніше депортованих, то ще торік ми попросили і зараз повторимо це прохання про сприяння у спорудженні шкіл, культурного центру, Соборної мечеті, у будівництві житла».
 
 Мустафа Джемілєв також зазначив, що турецька сторона зацікавлена в економічних інвестиціях до Криму і співпраці з малим та середнім бізнесом регіону. Правда, на його думку, кримська влада ці потенційні можливості мало використовує.
 
 Раніше турецькі керівники неодноразово заявляли, що сприймають кримськотатарський народ як «міст дружби та співпраці» між Україною і Туреччиною.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект