НОВИНИ

07.09.2012 | Начальник Генерального штабу Володимир Замана: “Сьогодні військову співпрацю між Україною і НАТО характеризують конструктивізм та взаємозацікавленість”
За матеріалами - Сайту Міністерства оборони України

5 вересня 2012 року начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана зустрівся з головою Військового комітету НАТО генералом Кнудом Бартелсом в рамках його візиту в Україну.


Обговорювались ключові аспекти реформування Українського війська в контексті імплементації ухвалених національних стратегічних документів в сфері оборони, поточний стан і перспективи військової співпраці у рамках Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО, а також участь України в багатонаціональних навчаннях і операціях під проводом Альянсу.


Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана наголосив, що у червні 2012 року Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Віктором Януковичем були введені в дію нові редакції Стратегії національної безпеки України та Воєнної доктрини України.


– Найближчим часом очікується затвердження проектів Стратегічного оборонного бюлетеня та Концепції реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, в яких чітко визначені завдання щодо кардинального реформування Збройних Сил, формування їх якісно нової структури та оперативних спроможностей, – зазначив генерал-полковник Володимир Замана.


Він зауважив, що яскравим прикладом такого співробітництва стали спільні військово-транспортні операції зі Збройними силами Королівства Данії, які донедавна очолював генерал Кнуд Бартелс.


– Операції “Козаки на кризі” та “Північний сокіл” не тільки сприяли зміцненню взаємної довіри та оперативної взаємосумісності, але й продемонстрували готовність літаків Іл-76МД до оперативного чергування у складі Сил реагування НАТО 17-ї ротації, – зазначив генерал-полковник Володимир Замана.


Начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Леонід Голопатюк поінформував представників Військового комітету НАТО про стан і перспективи військового співробітництва між ЗС України та Альянсом.


Підсумовуючи зустріч, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана зазначив, що, зважаючи на статус особливого партнера, Збройні Сили України прагнуть бути не лише споживачем, але й активним контрибутором в системі підтримання миру та безпеки у світі.


– Сьогодні Україна зацікавлена у розширенні своєї участі в миротворчих операціях у складі сил KFOR у Косово та ISAF у Ісламській Республіці Афганістан та планує долучитися до участі у військово-морській операції НАТО “Океанський щит” у 2013 році, – наголосив генерал-полковник Володимир Замана.


Голова Військового комітету НАТО генерал Кнуд Бартелс подякував українській стороні за детальну презентацію діяльності Збройних Сил України.


– Професіоналізм і готовність Збройних Сил України до виконання найскладніших завдань заслуговують найвищої оцінки, – зазначив генерал Кнуд Бартелс.


Він привітав ініціативу Збройних Сил України розширити присутність у місіях і операціях під проводом НАТО та запропонував і надалі нарощувати участь українських підрозділів у ротаціях Сил реагування Альянсу.


6 вересня військова делегація НАТО відвідає Національний університет оборони України, де генерал Кнуд Бартелс виступить перед керівним складом Міністерства оборони, Збройних Сил України та слухачами університету.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект