НОВИНИ

05.09.2012 | Генсек НАТО їде до Вірменії на тлі загострення конфлікту
За матеріалами - УНІАН

Расмуссен зустрінеться з президентом Вірменії Сержем Саргсяном, міністром закордонних справ Едвардом Налбандяном і міністром оборони Сейраном Оганяном.


 Расмуссен приїжджає до Вірменії в непростий час, це пов'язано зі скандалом навколо лейтенанта азербайджанської армії Раміля Сафарова, засудженого до довічного ув'язнення за звіряче вбивство в 2004 році в Будапешті вірменського офіцера і екстрадованого в серпні ц.р. в Баку. Після повернення в Азербайджан він був помилуваний президентом Ільхамом Алієвим. Більш того, Сафарову присвоєно звання майора.


 Це викликало різку реакцію в Єревані. Президент Вірменії Серж Саргсян заявив на зустрічі з керівниками акредитованих в країні диппредставництв про призупинення дипломатичних відносин і всіх офіційних зв'язків з Угорщиною. Міністр оборони Вірменії Сейран Оганян і начальник головного штабу ЗС країни Юрій Хачатуров розпорядилися "підвищити пильність військ".


 Вірменська громадськість має намір зустріти Расмуссена в Єревані акціями протесту.


 На думку експертів, генсекові НАТО доведеться відповідати за дії однієї з країн-членів альянсу, і позиція Расмуссена, швидше за все, буде відбивати і позицію ЄС.


 Співпраця між Вірменією та Північноатлантичним Альянсом в даний час будується відповідно до Плану індивідуального партнерства (Individual Partnership Action Plan - IPAP) Вірменія-НАТО, який був підписаний у грудні 2005 року.


 Участь Вірменії в IPAP передбачає проведення періодичних консультацій з НАТО з регіональної безпеки, розробку самої стратегії цієї безпеки, розробку військової доктрини Вірменії, удосконалення процесу оборонного та бюджетного планування та інші питання.


 Вірменія також бере участь у миротворчих операціях у Косово та Афганістані. Вірменія прагне поглибити практичне і політичне співробітництво з НАТО, однак, згідно офіційної позиції, не прагне до членства в Північноатлантичному Альянсі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект