НОВИНИ

03.09.2012 | Україна відмовилася платити за російський газ у сховищах
Джерело - Економічна правда

Україна відмовилася формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС. Як пише "Комерсант-Україна", в минулу п'ятницю на переговорах в Москві глава Міненерго Юрій Бойко і голова "Газпрому" Олексій Міллер обговорювали закачування газу в українські ПСГ.
 
Співрозмовники видання в "Газпромі" говорять, що Україна "знову відмовляється" купити необхідні Москві обсяги газу для наповнення підземних газосховищ.
 
"Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 мільярдів кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 мільярдів кубометрів", - пояснив співрозмовник.
 
"Газпромбанк готовий видати кредит для закупівлі додаткового об'єму газу, але Україна не готова на це йти", - зазначив він.
 
 Як пише видання, минулої зими у "Газпрому" виникли проблеми з постачанням європейським споживачам у зв'язку з тим, що компанія відмовилася зберігати резервні обсяги палива в українських ПСГ.
 
Але в липні сторони змогли домовитися: Газпромбанк, співвласником якого є "Газпром", виділив "Нафтогазу" безпрецедентний кредит в $2 мільярди.
 
За ці кошти компанія повинна була закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти.
 
Проте потім в "Нафтогазі" відмовилися від цих планів - в компанії вирішили не залучати кредит і не закуповувати додаткові обсяги газу, розповіли в Міненерго.
 
Джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго розповіло, що на кінець серпня в ПСГ було накопичено вже 16,1 мільярдів кубометрів газу.
 
"Ми плануємо закачати ще близько 4 мільярдів кубометрів до початку опалювального сезону. Цього має вистачити для безперебійного транзиту газу в разі, якщо російська сторона не знизить подачу газу, як було цієї зими через холоди в самій Росії", - сказав співрозмовник.
 
Якщо ж "Газпром" хоче підстрахувати себе, він може орендувати українські підземні газосховища і зберігати там паливо, оплачуючи оренду українській стороні, зазначає джерело в Міненерго.
 
За його словами, українська сторона не готова йти назустріч Росії в питанні зберігання природного газу в силу того, що домогтися істотних поступок як в питанні зниження цін на газ, так і в питанні відмови Росії від альтернативних маршрутів транзиту палива не вдалося.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект