НОВИНИ

31.08.2012 | Держсекретар США знову відправляється в Азію
За матеріалами - Голосу Америки

У четвер, Державний Секретар США Хілларі Клінтон відправляється до регіону Тихого океану, де розпочне турне шістьма країнами Азії, увага якого, як гадається, зосереджуватиметься на питанні зростаючого впливу Китаю в цьому регіоні.
 
 Клінтон, насамперед,  відвідає віддалені острови Кук, де вона стане першим державним секретарем США, який бере участь у щорічному Форумі тихоокеанських островів.
 
 За повідомленням Державного департаменту, на порядку денному переговорів Хілларі Клінтон з лідерами країн стоятиме питання запеклих територіальних суперечок між Китаєм та його сусідами у справі Південно-Китайського моря.
 
 Вашингтон піддає критиці дедалі агресивніше ставлення Китаю до його претензій на острови в регіоні, який багатий на нафту і природній газ.
 
 В опублікованому у четвер коментарі державного інформагентства КНР «Сіньхуа» зазначається, що поїздка Клінтон «має на меті приборкання зростаючого впливу Китаю» у регіоні Тихого океану. У гостро сформульованій редакційній, «Сіньхуа» звинувачує США у навмисному «розпалюванні суперечок» у регіоні і закликає Вашинтон  зректися своїх нереалістичних амбіцій правити азійсько-тихоокеанським регіоном і світом.
 
 На думку оглядачів, візит Клінтон – її третій до Азії від травня – свідчить про важливість, яку адміністрації Обами надає своїй політиці «повороту» в бік Азії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект