НОВИНИ

30.08.2012 | Ромні обіцяє підтримати демократію в Росії і покарати її порушників
За матеріаоами - Голосу Америки

На порядку денному Республіканського з’їзду – зовнішня політика. Нова політична платформа Республіканської партії виглядає ще більш консервативною. Найбільші зміни торкнулися соціальної частини платформи. Документ закликає запровадити конституційну заборону на аборти, вимагає заборонити гомосексуальні шлюби, змінити систему медичної опіки малозабезпечених та людей похилого віку.

Деякі кардинальні зміни також пропонується внести у міжнародну політику США. Зокрема – переглянути відносини з Росією, і накласти санкції на російських урядовців, які «притіняють опозицію, вільну пресу, елементи громадянського суспільства, підтримують тиранів на Близькому сході і захищають останній сталінський режим у Білорусі».
 
Так на вчора були заплановані виступи важковаговиків республіканської партії у міжнародній площині – Джона Маккейна та Кондолізи Райс. Вони будуть критикувати Барака Обаму за слабкість позицій у відносинах з Китаєм і Росією, а також у нерішучості у подоланні можливих загроз безпеці США з боку Ірану, Сирії та Північної Кореї.
 
У своїй передвиборчій програмі Мітт Ромні ставить міжнародну політику на друге місце після економіки. Він балотується під гаслами зробити наступне століття – століттям Америки.
 
Щодо Росії Ромні зайняв вкрай критичну позицію. У нещодавньому інтерв’ю він заявив, що Росія є геополітичним ворогом номер один для США. Ця країна є дестабілізуючою силою на міжнародній арені і її потрібно зупинити, - говориться у передвиборчій програмі Ромні.
 
Республіканський кандидат звинувачує Обаму, у тому що він здав позиції партнерів США у Східній Європі – Чехії та Польщі, оголосивши політику перезавантаження з урядом Путіна. Ромні хоче розпочати відносини з Росією знову з чистого аркуша. Ставши президентом, він обіцяє відновити переговори щодо нерозповсюдження ядерної зброї, зменшити енергетичну залежність Європи від Росії, і активніше підтримувати демократичні процеси у самій Росії.
 
Минулого місяця Ромні під час турне Європою відвідав Польщу, де пообіцяв поглибити стратегічні відносини між двома країнами, щоб обмежити вплив Росії у Східній Європі. Де у цьому рівнянні є Україна – поки не відомо. У програмі Ромні Україна не згадується.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект