НОВИНИ

29.08.2012 | У Росії відчутно знизили прогнози експорту і ціни на газ - ЗМІ
Джерело - Korespondent

Міністерство економічного розвитку РФ знизило прогнози показників експорту та ціни російського газу, який формує більшу частину виручки експортного гіганта Газпрому, а внаслідок цього - і значну частину федерального бюджету.

Міністерство знизило прогноз експорту газу в поточному році до 193 млрд куб. м, у той час як у квітні відомство очікувало рівня експорту в 212 млрд куб.м. Разом з тим, на 2015 рік міністерство прогнозує поставки газу на рівні 209 млрд куб. м, тоді як квітневий прогноз становить 253 млрд куб.м.

При цьому відомство очікує падіння середнього рівня ціни на блакитне паливо в СНД до $393 в нинішньому і $366 в 2015 році. У попередньому прогнозі йшлося про цифри у $439 в поточному році, $390 в 2015-му.

Як повідомив заступник міністра економіки Андрій Клепач, базовий прогноз експорту і ціни істотно понизили порівняно з весняним, беручи до уваги зростання виробництва сланцевого газу на тлі зниження попиту в Європі.

"Є ризики істотного коригування ціни газу вниз, у тому числі у зв'язку з відносно невисоким попитом в Європі через стагнацію і через конкуренцію з альтернативними джерелами. Якщо раніше Газпром недооцінював ситуацію зі сланцевим газом, то зараз він дуже серйозно до цього ставиться", - заявив він.

Тим часом, до кінця 2012 року Газпром має намір знизити транзит газу через територію України на 24-35%.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1388794-u-rosiyi-vidchutno-znizili-prognozi-eksportu-i-cini-na-gaz-zmi


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4241. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект