НОВИНИ

28.08.2012 | Іран створює ядерну зброю, а це загроза всьому світові – сенатор Ліберман
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Член Сенату Конгресу США Джозеф Ліберман, перебуваючи в неділю на Радіо Свобода в Празі, заявив, що є «ясні» свідчення того, що Іран прагне створити ядерну зброю. Якщо Тегеран досягне цієї мети, це створить загрозу всьому світові, наголосив сенатор.
 
 – Я підтримую нинішній підхід адміністрації Сполучених Штатів до іранської програми розробки ядерної зброї. Ми вважаємо, що є цілком ясні свідчення, і не тільки у США, а й в агентствах ООН, що іранський режим розбудовує можливості створити ядерну зброю – багато ядерної зброї. Якщо це станеться, це стане загрозою всьому регіонові і всьому світові. Ці свідчення ґрунтуються не на наших спекуляціях, а на заявах провідників нинішнього режиму в Тегерані. Ми робимо все, що можемо, шляхом дипломатичного і економічного тиску, щоб уникнути необхідності воєнної операції. Але мені дуже шкода, що мушу зараз сказати: жоден із наших заходів анітрохи не змусив режим у Тегерані змінити його курс щодо розвитку ядерної програми.
 
 Отож ми підходимо до місця, з якого залишається вибір тільки між двома можливостями, і не лише для США й Ізраїлю, а й для інших країн. Або ми просто сидітимемо склавши руки, і Іран стане ядерною державою й дестабілізуватиме весь регіон і почне перегони ядерних озброєнь на Близькому Сході, або ж ми будемо змушені піти на якусь воєнну операцію, щоб затримати чи знищити цю програму. Сподіваюся, що до цього не дійде. Ніхто у США не прагне і не хоче нападати на ядерні об’єкти Ірану, але миролюбність Америки іноді в нашій історії хибно сприймали як нашу слабкість. У цьому випадку, я гадаю, члени обох політичних партій у США і американський народ хочуть миру з Іраном. Але якщо Іран не відповість на це і не змінить свою ядерну програму, перспективи воєнної операції США лишаються високі.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 180. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект