НОВИНИ

27.08.2012 | Саміт позаблокових держав відбувається в Тегерані
Джерело - Радіо "Німецка хвиля"

На саміт позаблокових держав у Тегерані запрошені понад 40 державних та урядових лідерів, а також сотні дипломатів. Очікується також приїзд генсека ООН. Зустріч триватиме цілий тиждень.


Закликом до солідарності у власних цілях розпочав Іран у неділю саміт позаблокових держав. Іранський міністр закордонних справ Алі Акбар Салехі привітав у Тегерані представників 120 країн-учасниць Руху позаблокових держав (Non-Aligned Movement). «Позаблокові повинні стати на свій захист від економічних санкцій»,- заявив Салехі, маючи на увазі торговельні обмеження Заходу в зв'язку з атомною програмою Ірану.
 
Санкції щодо іранських товарів, зокрема нафти, важко б'є по іранській економіці. Однак керівництво країни відмовляється йти назустріч міжнародній спільноті - не згортає програму зі збагачення урану та не допускає на свої промислові об'єкти міжнародні комісії.
 
Без'ядерна дискусія

Також Салехі закликав до ядерного роззброєння. Він нагадав про мету руху - позбутися усіх ядерних арсеналів. Однак саме Іран нині підозрюють у таємному створенні ядерної бомби під виглядом цивільної атомної програми. Тегеран відкидає такі закиди.
 
Приїхав на саміт і міністр закордонних справ Північної Кореї, яка є союзником Ірану. Офіційний Пхеньян денонсував Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.
 

Рух позаблокових держав заснували 1961 року за ініціативою тодішнього авторитарного президента Югославії Йосипа Броз Тіто, як противагу супердержавам, що визначають глобальну політику. В ньому перебувають сьогодні головним чином країни, що розвиваються.
 
Західні дипломати сумніваються у значенні тегеранського саміту. Однак для уряду Ірану він є важливим сигналом того, що США не вдається повністю ізолювати цю країну. Участь міжнародних авторитетів, таких як генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, надає саміту дипломатичної ваги. Новий президент Єгипту Мохаммад Мурсі також відвідує Іран - як перший єгипетський лідер після Ісламської революції 1979 року.

Скандал у палестинській делегації

Упродовж тижня очікується обговорення гострих міжнародних питань. Йтиметься, зокрема, й про військовий конфлікт у Сирії. Іран збирається оголосити нові ініціативи щодо його врегулювання.

Однак розпочався саміт зі скандалу. В офісі глави Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса заявили, що той не приїде на саміт, якщо там буде присутній лідер «Хамасу» Ісмаїл Ханія. Іран повідомив, що Ханію на саміт не запрошували. На що «Хамас» запевнив, що Ханія все ж таки приїде до Тегерана в понеділок, як гість іранського президента Махмуда Ахмадінеджада.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект