НОВИНИ

31.03.2005 | ЄС задав Ющенку “домашню роботу”
Джерело - ProEUROPA

Європейська сторона готова надати технічну допомогу Україні для адаптації її національного законодавства до європейських норм і стандартів, що є одним з головних завдань на 2005 рік в рамках реалізації трирічного Плану дій “Україна-ЄС”, підписаного у Брюсселі 21 лютого цього року.

На цьому наголосила Єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер під час зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком, повідомили журналістам у прес-службі глави держави.

Також у прес-службі глави держави зазначили, що на початку зустрічі В.Ющенко наголосив: "Ми хочемо зробити країну європейських стандартів".

В.Ющенко наголосив на необхідності сконцентрувати увагу, щоб трирічний План дій “Україна-ЄС” був наповнений конкретними заходами, зокрема і в 2005 році. "Для уряду, для влади це - план дій", - сказав Президент.

У цьому контексті він ще раз підкреслив важливість реалізації заходів так званої "дорожньої карти" протягом поточного року.

У свою чергу, представники європейської сторони відзначили, що демократизація України зробила надзвичайно важливий крок для зміцнення демократизації в усьому світі, проте вони підкреслили, що сьогодні Європа чекає від України конкретних дій з просування на шляху євроінтеграції.

Як повідомила журналістам прес-секретар Президента України Ірина Геращенко, на початку зустрічі В.Ющенко зазначив, що українська влада буде робити "велику домашню роботу", щоб встановити в державі європейські норми і стандарти. Хоча, водночас, за словами В.Ющенка, багато в чому європейські стандарти історично притаманні Україні: якщо говорити про українську історію, то держава належить до європейської родини, і перша в світі Конституція Пилипа Орлика приймалася саме в Україні.

Як повідомлялось, в Україні перебуває трійка ЄС: міністр з питань Європи МЗС Великої Британії Деніс Макшейн, віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ Великого Герцогства Люксембург Жан Ассельборн, комісар Єврокомісії Б.Ферреро-Вальднер та генеральний директор з питань зовнішніх відносин Ради Міністрів ЄС Роберт Купер.

Вони взяли участь у засіданні Україна-ЄС, під час якого обговорювалося співробітництво України і Євросоюзу у сфері спільної зовнішньої та безпекової політики, а також питання практичної взаємодії у рамках імплементації Плану дій Україна-ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект