НОВИНИ

26.08.2012 | Spiegel: Меркель агітує Європу за нову євроугоду
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Берлін налаштований поглиблювати євроінтеграцію й вимагатиме від партнерів розробки нової європейської угоди. Про такі наміри канцлера Німеччини Ангели Меркель повідомляє журнал Der Spiegel.

Ще до кінця року, за планами Анґели Меркель, керівники держав та урядів Євросоюзу мали б сформувати конвент (установчу раду), перед яким стоятиме завдання щодо розробки принципів нової європейської угоди. За даними німецького часопису Der Spiegel, радник німецького канцлера з європейської політики Ніколаус Майєр-Ландрут намагається в Брюсселі переконати в цьому партнерів Німеччини по ЄС.
 
Меркель хоче, щоб уже ухвалений фіскальний пакт, спрямований на посилення бюждетної дисципліни в країнах ЄС, був доповнений політичним союзом. Необхідність такого союзу пояснюється в тому числі економічними чинниками. Так, Європейський суд міг би бути наділений повноваженнями здійснювати контроль за держбюджетами країн-членів Європейського Союзу та штрафувати їх за надмірний дефіцит.
 
Ініціатива не зустрічає підтримки

Відповідні кроки міг би ініціювати європейський саміт у грудні. Однак поки що ініціатива Меркель, яку оголосили ще в листопаді 2011 року на партійному з'їзді ХДС, більшістю держав ЄС була зустрінута прохолодно, стверджує Der Spiegel.
 
Нині Європейський Союз напружено шукає виходів з боргової кризи. Найголовнішим донором європейських програм допомоги «дефіцитним грішникам», таким як Греція, Ірландія або Іспанія, є ФРН. Афіни навіть із зовнішньою підтримкою не можуть нормалізувати ситуацію зі своїми фінансами, і лише перебування в єврозоні стримує греків від оголошення їх банкрутами. Водночас канцлер Меркель прагне не допустити виходу Греції з єврозони.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8337. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект