НОВИНИ

25.08.2012 | Іран і МАГАТЕ завершили переговори безрезультатно
Джерело - Korespondent

Представники Ірану й Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) провели у Відні 24 серпня переговори, проте вони не привели до якої-небудь угоди.

"Переговори між сторонами йшли вкрай активно, проте залишаються розбіжності, що перешкоджають досягненню угоди", - прокоментував ситуацію головний інспектор МАГАТЕ Герман Некерт. За його словами, надалі організація не планує продовжувати переговори з Іраном.
 
У свою чергу, представники іранської сторони відзначають "певний успіх в переговорах", але повідомляють, що сторонам необхідно вирішити ще низку вкрай гострих питань.
 
Нагадаємо, США, низка інших країн Заходу, а також Ізраїль підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його атомна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії. Ряд держав і міжнародних організацій, зокрема ООН, прийняли щодо Ірану санкційні резолюції, що вимагають від Ісламської республіки забезпечити повну прозорість ядерної програми й довести її виключно мирну спрямованість.
 
У травні в Багдаді "шістка" представила Тегерану свої варіанти врегулювання іранської ядерної проблеми - зняття з Ірану ряду обмежень у відповідь на виконання Тегераном певних вимог "шістки". У відповідь Іран висунув контрпропозицію, що складається з п'яти пунктів і базується на Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї. Тоді сторони не досягли згоди.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект