НОВИНИ

24.08.2012 | США розширять протиракетну систему біля кордонів Китаю
За матеріалами - УНІАН

Сполучені Штати готують істотне розширення можливостей своєї системи ПРО в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Згідно з цією інформацією, Пентагон розглядає можливість спорудження ланцюга із сучасних радарів ПРО X-Band від півночі Японії через її південні острови до Філіппін. Ці радари будуть з'єднані з пусковими ракетними установками і кораблями, також оснащеними радарами та ракетами-перехоплювачами. Разом вони повинні утворити єдину систему, що дозволяє успішно здійснювати перехоплення балістичних ракет.

США, створюючи таку систему, вказують на ракетну небезпеку від Північної Кореї. Однак експерти, опитані виданням, сходяться на думці, що Пентагон ставить і ще одну стратегічну мету - стримування Китаю.

Американські офіційні особи, зі свого боку, не бачать військової загрози Китаю від розміщення елементів своєї протиракетної оборони в АТР. У Вашингтоні стверджують, що всі вжиті зусилля спрямовані виключно на нейтралізацію ракетної загрози з боку Пхеньяна, повідомляє Associated Press.

"Це оборонні системи. Вони призначені для перехоплення, і жодна протиракета не стартує до пуску з протилежного боку", - заявила офіційний представник Державного департаменту Вікторія Нуланд.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект