НОВИНИ

23.08.2012 | За даними анонімних джерел, Ізраїль звинуватив Єгипет у порушенні мирного договору 1979 р
Джерело - ЦВППБ

Ізраїль звинуватив Єгипет у порушенні мирного договору 1979 р. За інформацією офіційного Тель-Авіва, Єгипет розмістив танки в демілітаризованій зоні в пустелі Синайського півострова, передає Associated Press з посиланням на анонімних єгипетських та ізраїльських чиновників. Ізраїльська сторона направила свої протести в Єгипет і сповістила американських посередників. У Каїрі підтвердили факт отримання звернення з боку Тель-Авіва.
 
Відзначимо, що Єгипет збільшує свою військову присутність на Синайському півострові після інциденту 5 серпня цього року, коли на блок-пості бойовики-ісламісти розстріляли 16 єгипетських солдатів. За погодженням з Ізраїлем, Єгипет ввів військові з'єднання з танками і вертольотами в кілька стратегічно важливих точок на сході півострова. Однак в Тель-Авіві стверджують, що Каїр порушив домовленості, перевищивши кількість дозволеної бойової техніки і її рівень.
 
За умовами мирних угод, Єгипту дозволяється розміщувати на кордоні з Ізраїлем тільки легкоозброєні загони поліцейських сил. Обмежена кількість танкових підрозділів можуть бути розгорнуті тільки на заході Синайського півострова в межах 50 км від Суецького каналу.
 
Відзначимо, напередодні армія Ізраїлю перекинула протиракетну систему "Залізний купол" до кордону з Єгиптом після вибухів двох ракет, ймовірно випущених з єгипетської території кілька днів тому.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект