НОВИНИ

23.08.2012 | Прем’єр Греції хоче відкласти заходи заощадження
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Прем’єр-міністр Греції Андоніс Самарас почав у середу низку зустрічей із європейськими керівниками, в перебігу яких він сподівається домовитися про перенесення на пізніший час термінів здійснення заходів суворих бюджетних заощаджень, необхідних для отримання міжнародної фінансової допомоги. 
 
Цього дня він зустрівся в Афінах із прем’єр-міністром Люксембургу Жаном-Клодом Юнкером, який очолює так звану «єврогрупу» міністрів фінансів країн, які користуються спільною валютою євро.
 
У п’ятницю він планує зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні, а в суботу з президентом Франції Франсуа Олландом у Парижі.
 
 За словами Самараса, Греції потрібен «передих» у здійсненні заходів економії, щоб можна було швидше відновити економіку і підвищити доходи населення.
 
 Меркель уже заявляла, що швидкого рішення з приводу цього прохання Греції не буде.
 
 За чинними нині домовленостями, Греція мусить засвідчити, що до 2015 року скоротить бюджетні витрати ще на 11 з половиною мільярдів євро понад усі вже здійснені скорочення, щоб у вересні отримати наступний транш міжнародної допомоги на 31 з половиною мільярд євро. Без цих коштів Греції може загрожувати дефолт, а відтак вона була б змушена відмовитися від євро. За повідомленнями, Самарас хотів би перенести термін виконання цієї вимоги ще на два роки.
 
 За умовами надання міжнародної фінансової допомоги від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду на загальну суму в 130 мільярдів євро, узгодженого в березні минулого року, Греція зобов’язалася здійснити низку болісних реформ, щоб радикально скоротити бюджетні видатки і зменшити державний борг. Ці заходи вже призвели до погіршення рівня життя населення країни і соціальних заворушень по всій Греції.
 
 У травні 2010 року Греція вже отримувала таку саму допомогу на 100 мільярдів євро, але тих коштів і вжитих за умовами тієї допомоги заходів заощадження не вистачило, щоб вивести країну з глибокої бюджетної і боргової кризи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект