НОВИНИ

23.08.2012 | У Франції розгортається боротьба за крісло лідера опозиції
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Франції після завершення періоду відпусток розгортається боротьба за крісло лідера опозиції.

У Франції розгортається боротьба за крісло лідера опозиції
 
Долю майбутнього голови колишньої провладної партії "Союз за народну підтримку" (СНП) наприкінці листопада вирішуватимуть на черговому з'їзді у двох турах голосування 264 тис. 137 партійних активістів.
 
«Свої кандидатури на пост лідера опозиції офіційно висунули чотири кандидати, з-поміж яких під час партійного з’їзду у листопаді цього року делегати обиратимуть прямим голосуванням у два тури», - пишуть французькі ЗМІ.
 
Серед претендентів на посаду головного опозиціонера, який очолить французьких консерваторів та поведе їх на президентські вибори 2017 року, - чинний керівник партії Жан-Франсуа Копе (48 років), мандат якого закінчується 17 листопада цього року, колишній прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон (58 років), екс-міністр та офіційний представник уряду Наталі Косіушко-Морізе (39 років) та Бруно Ле Мер (43 років). Водночас експерти не виключають висування й інших кандидатів.
 
За оцінками політологів, найбільше шансів очолити СНП мають Жан-Франсуа Копе та Франсуа Фійон, між якими і розгортатиметься основна боротьба. Лідерство у цій парі конкурентів до середини серпня зберігав колишній глава уряду Франсуа Фійон. Він здобув підтримку переважної кількості прихильників в партійних осередках - згідно з останнім опитуванням соціологічної служби IFOP та видання Le Journal Du Dimanche, Фійону віддають перевагу 48% однопартійців, у той час як Копену - 24%.
 
У травні і червні цього року змінилася політична еліта у владі Франції. Вперше після 17 років правління правоцентристів главою держави було обрано соціаліста Франсуа Олланда. Через місяць ліва більшість взяла під свій контроль Національні збори – нижню палату парламенту. Наприкінці 2011 року вперше в історії Франції отримав соціалістичну більшість Сенат - верхня палата французького парламенту. Соціалісти також контролюють 20 з 22 регіональних урядів Франції, більшість посад голів департаментів і більшість міст з населенням понад 30 тис. мешканців. Уся влада у Франції сконцентрована у руках лівих, що стало безпрецедентним випадком в історії країни.
 
Після поразки на цьогорічних президентських виборах лідер французьких правоцентристів Ніколя Саркозі відмовився очолювати партію та брати участь у політичному житті країни, заявивши про намір зайнятися адвокатською практикою.

Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_frantsiii_rozgortae_tsya_borotba_za_krislo_lidera_opozitsiii_1750808


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект