НОВИНИ

22.08.2012 | Грищенко: Трикутник "ЄС - Росія - США" став затісним для України
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вважає, що в "традиційному трикутнику ЄС-Росія-США" Україні вже стало затісно, тому вона взялася розвивати економічне партнерство з іншими країнами, зокрема з Китаєм.
 
Про це глава зовнішньополітичного відомства написав у своїй статті, опублікованій у вівторок газетою "День".
 
"Сьогоднішнє партнерство з КНР ми без жодних перебільшень можемо називати стратегічним, виходячи з того очевидного факту, що воно допомагає нам вирішувати стратегічні завдання національного розвитку... Традиційний трикутник ЄС - Росія - США при всій важливості відносин з кожним із його вузлів усе ж таки став затісним для України, що потребує пришвидшеної модернізації", - зазначив міністр у статті.
 
За словами Грищенка, свідченням того, що Китай впевнено перетворюється на одного із ключових економічних партнерів України, зокрема, є збільшення майже на 20% товарообігу між країнами за останні 6 місяців. До того ж, з Китаю в економіку України приходять інвестиції, обсяг яких стабільно збільшується з огляду на підвищення попиту на українську продукцію.
 
Значення партнерства з Пекіном зростає також у розрізі зниження залежності України від одного постачальника енергоносіїв, що є "критично важливим для зміцнення суверенітету України", переконаний міністр.
 
Глава МЗС заявив, що енергетичної незалежності України вже в середньостроковій перспективі вдасться досягнути завдяки виділенню Китайським банком розвитку кредитної лінії розміром 3,66 млрд доларів для впровадження технологій заміщення російського газу українським газифікованим вугіллям, що було погоджено минулого тижня. Він зазначив, що "видобування вуглеводнів на території нашої держави вже в середньостроковій перспективі забезпечить енергетичну незалежність України, без якої всі попередні роки ми не мали повної свободи у своїй зовнішній та зовнішньоекономічній політиці".
 
При цьому Грищенко повідомив, що українська дипломатія зосереджено працює над тим, щоб вивести український бізнес на нові іноземні ринки, зокрема КНР. "Прокладання зручних шляхів для виходу на іноземні ринки збуту товарів і запозичень для національного бізнесу - саме в цьому бачу головну місію української дипломатії в наш час", - акцентує очільник українського МЗС.
 
Водночас, як зазначає міністр, масштабна економічна співпраця з Китаєм можлива лише в тісній ув'язці з динамічним політичним діалогом. Саме задля розвитку такого діалогу президент України Віктор Янукович має намір до кінця року відвідати КНР із офіційним візитом. "Ми виходимо на щорічний обмін візитами на найвищому рівні - модель відносин, яку Китай має лише з найважливішими й найперспективнішими для нього партнерами в світі", - переконує Грищенко.
 
Глава вітчизняного МЗС переконаний, що Україна лише починає відчувати плюси співпраці з Китаєм та іншими новими центрами світової економіки й політики. "Сьогодні це вже внесок у стабільність національної валюти, збільшення експорту, покращення торговельного балансу, завтра - багатомільярдні інвестиції в оновлення інфраструктури, нові робочі місця, перспективи модернізації високотехнологічних підприємств і галузей", - прогнозує він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 68. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект