НОВИНИ

21.08.2012 | Туреччина хоче створити захисні зони для біженців у Сирії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Туреччина, що прийняла вже близько 70 тисяч сирійських біженців, майже досягла меж своїх можливостей. Анкара пропонує створити захисні зони на території Сирії.

Анкара закликає знайти нові рішення для біженців з Сирії, де триває кровопролиття. Країна, котра вже прийняла близько сімдесяти тисяч утікачів з Сирії, невдовзі буде неспроможною пропонувати захист новим і новим біженцям. Турецькі табори не зможуть прийняти більше ста тисяч людей, цитує газета Hürriyet у понеділок, 20 серпня, слова турецького міністра закордонних справ Ахмета Давутоглу. За його словами, можна було б під наглядом ООН спорудити табір для біженців на сирійському боці кордону. Особливо інтенсивним потік біженців з Сирії до Туреччини був упродовж останніх тижнів.
 
Кровопролиття триває
 
Не лише Туреччина, а й деякі інші країни відчувають наслідки конфлікту в Сирії. На території сусідньої з Сирією Йорданії, поблизу кордону, вибухнуло чотири гранати сирійської армії. За даними місцевої влади, внаслідок інциденту поранено п'ятирічну дівчинку. У сирійській провінції Дараа, котра межує з Йорданією, у понеділок знову були бої між військами президента Ассада й опонентами його режиму. Активісти заявили про 14 убитих у лавах повстанців. На день раніше у Сирії загалом було вбито понад 130 людей, зокрема, 83 мирні мешканці, повідомила організація сирійського нагляду за дотриманням прав людини.
 
Мандат місії спостерігачів ООН у Сирії завершився у неділю, 19 серпня. Рада Безпеки ООН минулого тижня вирішила не подовжувати термін перебування в країні неозброєних миротворців. Замість того, щоб спостерігати за дотриманням домовленостей про припинення вогню, учасникам місії довелося безсило стежити, як країна тоне у громадянській війні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект