НОВИНИ

20.08.2012 | Китай оголосив протест Японії за острови
Джерело - УКРІНФОРМ

Продовжують загострюватися відносини між Китаєм і Японією навколо спірних островів. Після депортації китайських активістів, які висадилися раніше цього тижня на Дяоюйдао (японське Сенкаку), на острів висадився ряд японських політиків. Офіційний Пекін заявив протест, а громадяни країни вийшли на вулиці.
 
Про це передає кореспондент УКРІНФОРМу в КНР.
 
"Китай висловив рішучий протест у зв'язку з висадженням членів правих угруповань Японії на архіпелаг Дяоюйдао. Незаконні дії правих активістів Японії порушили територіальний суверенітет Китаю", - заявив у неділю офіційний представник МЗС КНР Цінь Ган.
 
За даними ЗМІ, 150 громадян Японії, включаючи парламентарів і членів правих угруповань, відбули в акваторію поблизу архіпелагу Дяоюйдао, 10 з них висадилися на його острів. Представник МЗС КНР закликав японську сторону "належним чином врегулювати існуючі питання, щоб не завдати шкоди інтересам китайсько-японських відносин загалом".
 
Тим часом, у ряді міст Китаю 19 серпня відбулися антияпонські демонстрації у зв'язку із загостренням ситуації навколо територіальної належності спірних островів. Деякі зібрання були мирними, інші закінчилися погромами японських ресторанів, магазинів і псуванням японських автомобілів. Акції протесту стали наймасовішими з 2005 року, коли тисячі китайців вийшли на вулиці на знак протесту проти видання нового японського підручника з історії, в якому були "обілені" багато епізодів японської агресії проти країн Азії у роки Другої світової війни. Тоді постраждало багато торгових точок під японськими вивісками.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7198. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект