НОВИНИ

15.08.2012 | Міноборони США звинуватило Іран у підготовці сирійських ополченців
Джерело - Korespondent

Іран працює над створенням загонів народного ополчення у Сирії, які покликані надавати підтримку військам режиму Башара Асада.

Про це заявив міністр оборони США Леон Панетта.

За словами Панетти, на даний час існують якісь "ознаки" того, що Тегеран зайнятий створенням і тренуванням загонів проурядових ополченців на території Сирії.

Голова Пентагону зазначив, що подібні дії можуть лише ускладнити ситуацію в регіоні, а також що "визначати майбутнє сирійського народу повинні самі сирійці, а не Іран".

На даний час підтримку урядовим військам у Сирії надають ополченці з "шабіхи" - загонів, що складаються з мусульман-алавітів, одновірців президента Башара Асада.

Правозахисники неодноразово звинувачували бійців "шабіхи" у причетності до розправ над мирним населенням, зокрема, до бійні в Тремсеху та Хамі у липні і в Огуді у травні 2012 року.

Іран є однією з небагатьох держав близькосхідного регіону, які послідовно надають підтримку сирійському режиму. У травні 2012 року високопоставлений представник Корпусу вартових Ісламської революції визнав, що Тегеран таємно відправляв війська на допомогу уряду Башара Асада.

Конфлікт у Сирії між прихильниками і противниками Башара Асада триває від середини березня 2011 року. Жертвами протистояння, за даними правозахисників, стали більше 20 тисяч чоловік.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1383612-minoboroni-ssha-zvinuvatilo-iran-u-pidgotovci-sirijskih-opolchenciv


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект