НОВИНИ

14.08.2012 | МЗС України назвало провокацією повідомлення про продаж Вірменії системи залпового вогню
Джерело - Korespondent

У Міністерстві закордонних справ України вказують на провокаційність інформації, що з'явилася в ЗМІ, про продаж українською стороною Вірменії в 2011 році реактивних систем залпового вогню і пересувних зенітно-ракетних комплексів.

МЗС України назвало провокацією повідомлення про продаж Вірменії системи залпового вогню

"Матеріали з цього питання, які були розміщені в деяких інтернет-виданнях, мають невідоме походження і провокаційний характер", - заявив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров на брифінгу у вівторок, коментуючи інформацію ЗМІ про продаж Україною зброї Вірменії.
 
Він запевнив, що Україна суворо дотримується своїх міжнародних зобов'язань, прийнятих перед ООН, ОБСЄ, а також діє в рамках національного законодавства.
 
Крім того, за словами дипломата, в контексті майбутнього головування України в ОБСЄ офіційний Київ докладає і буде докладати максимум зусиль для зміцнення безпеки і стабільності в регіоні.
 
Як повідомлялося, посольство України в Азербайджані спростувало повідомлення низки ЗМІ про продаж української стороною Вірменії в 2011 році реактивних систем залпового вогню і пересувних зенітно-ракетних комплексів. "У зв'язку з появою в ЗМІ Азербайджану інформації про нібито приховані поставки українського озброєння до Вірменії, посольство України в Азербайджанській Республіці вважає за необхідне заявити, що джерело, на яке посилаються зазначені ЗМІ, а саме, копія листа Міністерства оборони України на адресу глави української держави, яка була розміщена 8 серпня 2012 року на одному з українських сайтів, є провокаційною фальшивкою", - йдеться в заяві прес-служби посольства.
 
"За оцінками посольства, метою зазначеної провокації є завдання шкоди традиційно дружнім українсько-азербайджанським відносинам, стратегічний характер яких для зовнішньої політики України є незмінним і пріоритетним", - наголошується в заяві.
 
Копія листа, адресована главі України, містить схему незаконних поставок 12 ракетних систем залпового вогню Смерч, а також 50 комплексів Голка. У ньому пропонується для здійснення поставок використовувати підставні фірми, зареєстровані в ЄС і СНД. У листі, опублікованому в деяких ЗМІ Азербайджану, повідомляється, що Вірменія вже оплатила 50% договірної ціни, а також зазначається, що Азербайджан може дізнатися про це. Не бажаючи ставити під удар військово-технічне та енергетичне співробітництво між Азербайджаном і Україною, пропонується Укрспецекспорту публічно відмовитися від угоди з вірменською стороною. При цьому вірменській компанії запропоновано імітувати звернення до арбітражу, створивши в свого оточення різко негативне ставлення до керівництва Укрспецекспорту і української сторони як до ненадійного постачальника.
 
Джерело - http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/1383365-mzs-ukrayini-nazvalo-provokacieyu-povidomlennya-pro-prodazh-virmeniyi-sistemi-zalpovogo-vognyu


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект