НОВИНИ

10.08.2012 | Росія може позбавити Іран підтримки в ядерному питанні
Джерело - Korespondent

Росія може позбавити Тегеран підтримки в ядерному питанні, якщо Ісламська республіка не відкличе позов проти РФ за відмову від постачання зенітних комплексів С-300.

ЗМІ: Росія може позбавити Іран підтримки в ядерному питанні

Іран подав позов на 4 мільярди доларів у Міжнародний третейський суд Женеви проти російської компанії Рособоронекспорт у справі про анулювання контракту на поставку систем С-300.

За словами джерела видання в адміністрації президента РФ, позиція Москви ще більш посилилася: із судової площини вона переводить питання про позов у площину політичну.

"До наступного засідання "шістки" міжнародних посередників ми постараємося донести нашу позицію ще раз, відправивши в Тегеран урядову делегацію. І якщо знову буде відмова, Іран на світовій арені буде домовлятися з ядерних питань самостійно", - заявив кремлівський чиновник.

Джерело в МЗС РФ підтвердило виданню, що "дипломатам дано вказівку в діалозі з іранцями дотримуватися саме цього курсу".

Контрaкт на постачання Ірану комплексів ППО С-300 був підписаний у кінці 2007 року: Росія повинна була поставити п'ять дивізіонів зенітної ракетної системи С-300ПМУ-1 на суму близько 800 мільйонів доларів.

Після введення чергових санкцій проти Тегерана у 2010 президент РФ Дмитро Медведєв заборонив передавати Ірану комплекси С-300, бронетехніку, бойові літаки, вертольоти і кораблі.

У серпні минулого року Іран направив судовий позов проти Росії до Міжнародного суду у зв'язку з її відмовою поставити комплекси. Причому президент ІРІ Махмуд Ахмадінеджад, коментуючи зрив контракту, заявляв, що Росія "продала Іран його ворогам". Російська сторона повернула Ірану лише аванс у розмірі 167 млн доларів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект