НОВИНИ

03.08.2012 | Федеральний бюджет США – уріжуть чи ні?
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Конгрес Сполучених Штатів починає серпневі канікули, так і не розв’язавши проблеми скорочення бюджетних витрат на новий фінансовий рік, який почнеться першого жовтня. Законодавці обох партій – Республіканської та Демократичної мусять домовитися про зменшення федерального бюджету, інакше на початку січня закон зобов’яже уряд автоматично зрізати 10 відсотків бюджетних витрат.

Немов Дамоклів меч зависла над законодавцями у Конгресі перспектива обов’язкового урізання федерального бюджету на 10 відсотків, тобто приблизно на 500 мільярдів доларів – сума астрономічна.
 
Білий дім і Конгрес погоджуються, що немає сенсу скорочувати поспіль усе, бо є ділянки, де це просто не можна робити. Тим не менше, така перспектива цілком реальна. Причому, десь половина цієї суми скорочень припаде на витрати Міністерства оборони. Про це йшлося на останніх слуханнях Комісії з питань збройних сил Палати представників. Голова Комісії, конгресмен від республіканців Бак МакКін запитував керівництво Міністерства оборони – як вони собі уявляють скорочення видатків на 10 відсотків?
 
На 55 мільярдів доларів менше
 
Ештон Картер, заступник міністра оборони, відповів, що 2 січня 2013 року гаманець планувальників може схуднути принаймні на 55 мільярдів доларів. Скорочувати доведеться всі програми, включно з фінансуванням американського контингенту в Афганістані, тож доведеться зекономити на тренуванні військ.
 

«В результаті скорочення асигнувань, підрозділи, що готуються до відрядження за кордон, зокрема до Афганістану, сухопутні сили та морська піхота, отримають відповідно менше бойового вишколу», –
 констатував Ештон Картер.
 
Крім того, додав заступник міністра оборони, забракне коштів для закупівлі найновіших реактивних винищувачів F-35.
 
Від скорочення постраждають не лише оборонні програми
 
Зі свого боку, Джеффрі Зінц, директор Бюджетного управління при Білому домі, зауважив у своєму виступі перед Комісією Палати представників, що від скорочення постраждають не лише оборонні програми.

«Кількість агентів ФБР, прикордонників, фахівців із транспортної безпеки буде скорочено... Доведеться зупинити або взагалі скасувати важливі наукові дослідження, зокрема, щодо боротьби з хворобами», – заявив директор Бюджетного управління при Білому домі.
 
Джеффрі Зінц порадив конгресменам домовитися про взаємні поступки, щоб уникнути обов’язкового урізання видатків. Тим не менше, компромісу поки що дійти не вдається.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект