НОВИНИ

03.08.2012 | Біржі покарали «Супер-Маріо» за відсутність конкретики
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Спроба заспокоїти фінансові ринки під час засідання Європейського центрального банку в четвер, 2 серпня, не принесла очікуваних кардинальних рішень. Сподівання країн-боржників на те, що ЄЦБ почне масово скуповувати державні облігації, насамперед Італії та Іспанії, дозволивши тим самим знизити відсоткові ставки для цих держав, не виправдалися. Голова ЄЦБ Маріо Драгі обмежився лише загальними фразами, зазначивши, що конкретний план буде розроблено впродовж серпня.
 
Водночас Драгі заявив, що відхід від євро неприйнятний і що ЄЦБ боротиметься за єдину європейську валюту всіма можливими засобами. Зокрема, він зазначив, що ЄЦБ вдасться до інтервенції на борговому ринку, аби привести вартість позик до «прийнятного» рівня. За його словами, ці заходи будуть у достатньому обсязі, аби досягнути цієї мети.
 

Ставка без змін
 
Крім того, на засіданні у Франкфурті-на-Майні Центробанк залишив без змін ключову відсоткову ставку євро на рекордно низькому рівні 0,75%. На початку липня ЄЦБ понизив цю ставку, яка до того становила 1 відсоток. Низька ставка на користь насамперед тим країнам ЄС, які опинилися в складному економічному становищі. Вони можуть отримувати кредити від ЄЦБ на більш вигідних умовах.
 
Тим часом відмова ЄЦБ від оприлюднення конкретних кроків до порятунку євро, як і застерігали аналітики, призвела до падіння європейських індексів на світових біржах. Після прес-конференції Маріо Драґі галузевий індекс фінансових інституцій єврозони впав на 4,6 відсотка. Аналітики зауважують, що вагання довкола купівлі Європейським центробанком державних облігацій країн-боржників дуже розчарувало учасників фінансових ринків. Найбільше постраждали іспанські банки Banco Sabadell та Banco Popular, які втратили одразу від 7,7 до 8,4 відсотка.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8351. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект