НОВИНИ

03.08.2012 | В Афінах домовилися, що греки економитимуть ще більше
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Без згоди лідера соціалістичної партії ПАСОК Евангелса Венізелоса Греції загрожували би нові парламентські вибори – в нинішніх умовах для Афін це недозволена розкіш. Венізелос зазначив, що в такий спосіб хотів урятувати від розпаду молодий коаліційний уряд в Афінах, який було сформовано всього шість тижнів тому. Раніше його партія вимагала відтермінувати заплановані скорочення на 2015-2016 роки, аби дати час країні міцніше стати на ноги.

«Якщо прем'єр-міністр переконаний, що негайне запровадження заходів економії у розмірі 11,5 мільярда євро дасть йому можливість домовитися з кредиторами щодо нового кредитного траншу і таким чином зберегти Грецію в єврозоні, то я мушу його підтримати», - зазначив Венізелос після понад двогодинних переговорів з прем'єром Самарасом та лідером ще однієї урядової партії – Демократичні ліві – Фотісом Кувелісом.

Хто заплатить за економію?
 
Водночас він додав, що всі сторони дійшли спільної думки, що тягар цих скорочень для найслабших верств населення має бути незначним, аби ще більше не обтяжувати суспільство. Утім, відчути на собі наслідки такого консенсусу пересічним грекам, вочевидь, таки доведеться. Майже половина скорочень – 5 мільярдів євро – має торкнутися пенсій, пільг та інших соціальних виплат. Міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас повідомив, що кінцеві деталі скорочення держвитрат будуть випрацювані до кінця серпня.
 
Без нового кредитного траншу Греції вже 20 серпня загрожує дефолт. До цього строку Афіни мають погасити облігації на суму понад три мільярди євро, яких у грецькій казні немає. Перемовини з «трійкою» відновилися вже сьогодні, 2 серпня. Міністр фінансів Янніс Стурнарас зустрічається в Афінах з експертами ЄС, Європейського центрального банку та МВФ. Очікується, що кредитори упродовж цього місяця ухвалять рішення щодо надання грекам чергового траншу з пакету розміром 130 мільярдів євро.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект