НОВИНИ

03.08.2012 | США мають намір реалізувати положення плану Аннана в Сирії
Джерело - Korespondent

Влада США продовжить підтримувати "сирійський народ", домагаючись від влади країни реалізації положень плану спецпредставника ООН і Ліги арабських держав із Сирії Кофі Аннана, заявила Держсекретар США Хілларі Клінтон.


Раніше повідомлялося, що Аннан не має наміру продовжувати свій мандат, який закінчується 31 серпня. Спецпосланцем із Сирії Аннан був з кінця лютого. З 1997 по 2006 рік він був Генсеком ООН. Повідомлялося, що Пан Гі Мун вже веде з Лігою арабських держав консультації про вибір наступника Аннана.
 
"Я бажаю Аннану всього хорошого в його подальшій роботі. Звертаючись до сирійського народу, я кажу: США продовжать підтримувати вас, ми залишаємося прихильні ефективній і швидкій зміні влади, як і говорилося в плані Аннана", - йдеться в письмовій заяві Клінтон, розповсюдженій прес-службою держдепартаменту.
 
Клінтон також зазначила, що в четвер поговорила зі спецпосланцем і подякувала йому за зусилля щодо врегулювання конфлікту у Сирії.
 
"На жаль, РБ ООН блокувала наміри надати йому (Аннану) більше інструментів в його роботі", - зазначила Клінтон.
 
Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що нинішній підхід до врегулювання сирійського конфлікту не працює і необхідно посилити тиск на уряд президента цієї країни Башара Асада.
 
Як уряд, так і опозиція в Сирії демонструють схильність до ескалації насильства, проте ООН залишається прихильною дипломатичному врегулюванню конфлікту, йдеться в сьогоднішній заяві генерального секретаря організації Пан Гі Муна.
 
Пан Гі Мун додав, що постійний розкол всередині Ради безпеки ООН сам по собі став перешкодою на шляху дипломатії і ускладнив роботу парламентера із сирійської проблеми.
 
"Це трагічно, однак спіраль насильства в Сирії продовжує розкручуватися. Зусилля, спрямоване на відхід від насильства, на те, щоб замість нього сторони перейшли до дипломатії і до діалогу, так і не знайшло свого відгуку, хоча саме діалог залишається єдиним варіантом для сирійського народу", - зазначив генсек.
 
Сьогодні, 3 серпня, ООН проголосує за проект резолюції щодо Сирії, з якого вилучено заклики до санкцій і відходу президента Сирії Башара Асада.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект