НОВИНИ

02.08.2012 | Голова Єврокомісії: Греція не покине єврозону
Джерело - Європейський простір

Греція залишиться в єврозоні, заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. За словами Ж.-М. Баррозу, Єврокомісія й надалі підтримуватиме Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.

"Ми зробимо все можливе, щоб зберегти стабільність єврозони", - зазначив Жозе Мануель Баррозу після переговорів з прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом.

Тим часом у доповіді американського банку Citi прогнозується, що Афіни залишать єврозону в найближчі 2-3 квартали. Аналітики Citi оцінюють можливість відмови від євро в Греції на рівні 75%.

Вихід Греції з єврозони не призведе автоматично до розпаду валютного союзу, але спровокує довгострокове падіння впевненості в майбутньому єдиної валюти. В цих умовах S&P рекомендувало державам єврозони якнайшвидше виробити надійний і гнучкий механізм фінансової допомоги периферійним країнам блоку, що зазнають труднощів із залученням фінансування на ринку.

Нагадаємо, якщо ж Греція залишить єврозону, це "створить загрозу тривалому існуванню євро", вважають експерти агентства Moody's Investors Service, і створить, зокрема, тиск на рейтинги Кіпру, Португалії, Ірландії, Італії, Іспанії, зажадає аналізу рівня кредитоспроможності інших країн.

24 липня Міжнародне рейтингове агентство Moody's вже оголосило про зміну прогнозу з кредитного рейтингу Німеччини, Нідерландів і Люксембургу зі стабільного на негативний. Також агентство підтвердило стабільний прогноз щодо кредитного рейтингу Фінляндії.

Як зазначають експерти агентства, причиною зміни стало посилення занепокоєння щодо фінансової ситуації і боргової кризи в Європі і збільшення ризику виходу Греції з єврозони та наслідків, які ця подія може спричинити, надто для Іспанії та Італії.

Міжнародні аналітики кажуть, якщо Греція вийде з єврозони, то Німеччина зазнає збитків у розмірі до 82 мільярдів євро. В гіршому випадку з урахуванням ризиків, пов'язаних з фінансуванням фонду стабільності, випуском облігацій Європейського центробанку та іншими зобов'язаннями, ця сума може зрости до 770 мільярдів євро.

"Європа поступово наближається до катастрофи небачених масштабів", - йдеться в доповіді, підготовленій 17 європейськими економістами.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8309. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект