НОВИНИ

02.08.2012 | Остання «державна таємниця» Чехії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Нарешті – бо оприлюдненню «секретних» даних передував суд. Журналіст газети Lidové noviny Томаш Нємєчек, який не отримав у президентській канцелярії потрібних даних, позивався з нею у Верховному адміністративному суді. Попри те, що судова ухвала, винесена ще в липні 2011-го, була на користь журналіста, чеська громадськість довідалася аж тепер, скільки заробляють люди з найближчого оточення президента.

Віце-канцлер Петр Гайек – 111 666 крон місячно (4 500 євро), а секретар президента Ладіслав Якл – 103 786 крон (4 000 євро). Для порівняння уточнимио, що місячна платня самого президента становить 8 000 євро (понад 200 тисяч крон), а середньостатистична пересічного чеха – 25 000 крон (одна тисяча євро). Петр Гайек та Ладіслав Якл, як виявилося, належать до п’ятдесятки чеських урядників із стотисячним доходом.
 
Люди з Граду – звичайні службовці

За чеськими законами, будь-яка державна інституція повинна ознайомити зацікавлених осіб з доходами своїх урядників – від найнижчого до найвищого. Судячи з бюрократичної тяганини і з того, що й президент Вацлав Клаус ставав на захист своїх «канцеляристів», вони себе державними службовцями не вважали. Верховний адміністративний суд поставив крапку над «і», зауваживши, що люди з празького Граду нічим не відрізняються від решти службовців, оскільки, як і вони, оплачуються з коштів суспільних.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6434. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект