НОВИНИ

02.08.2012 | США не кинуть Афганістан напризволяще – Крокер
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучені Штати не кинуть Афганістан напризволяще після виведення звідти американських та інших військ НАТО. У цьому запевнив Раян Крокер, який щойно закінчив свій термін перебування послом США у Кабулі. Він з оптимізмом дивиться на дальший розвиток цієї країни.
 
Оптимістичний прогноз Раяна Крокера контрастує з численними застереженнями у пресі щодо можливості громадянської війни в Афганістані. Дипломат заперечує таку можливість насамперед тому, що Америка не кине Афганістан напризволяще. Вашингтон, наголошує Крокер, врахував сумний досвід політики невтручання в афганські справи після поразки Радянського Союзу в Афганістані.
 
Сполучені Штати постачали афганським повстанцям зброю, зокрема портативні зенітні комплекси «стингер». Цими ракетами партизани успішно знищували радянські гелікоптери. На думку спостерігачів, саме величезні втрати радянської авіації від американських «стрингерів» у тому числі спонукали Москву до рішення припинити окупацію.
 


 «Після радянської поразки й виведення радянських військ з Афганістану 1989 року ми вирішили, що свою справу там зробили й, по суті, відмовилися від будь-якої подальшої участі в Афганістані, – згадує посол. – Це призвело до громадянської війни й виникнення руху Талібан. Отож, афганці бачать цей результат як гарантію того, що ми не дозволимо повторення, що ми залишимося з ними», – зауважує посол.
 
«Етнічні меншини - проти сепаратизму»
 
Між тим журналісти пригадували приклади корумпованості афганських посадовців, повідомлення про контрабанду наркотиків, про традиції міжусобного насильства. Мовляв, навіть якщо не буде там громадянської війни, то чи не стане Афганістан жертвою насильства всіх проти всіх? Але посол Крокер заперечує подібну можливість.
 

«Коли я прибув до Афганістану на початку 2002 року, він виглядав як Берлін 1945-го. Таким був наслідок громадянської війни в Афганістані, – каже Крокер. – Ніхто не хоче повернення цього. Крім того, етнічні меншини зацікавлені у тому, щоб мати вплив на загальнонаціональні рішення. Жоден політичний діяч з етнічних меншин не бажає сепаратизму».
 
Своїм найбільшим досягненням дипломат вважає укладення угоди США з Афганістаном про партнерство на наступні десять років.
 
На конференції у Токіо західні держави вирішили виділити Афганістану 16 мільярдів доларів допомоги.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект