НОВИНИ

02.08.2012 | Парламентські вибори в Грузії пройдуть 1 жовтня
За матеріалами - Korespondent

Президент Грузії Михайло Саакашвілі призначив вибори до парламенту на 1 жовтня.

Парламентські вибори в Грузії пройдуть 1 жовтня

Парламент Грузії є однопалатним, депутатський корпус складається із 150 осіб. Вибори до парламенту проходять за змішаною системою: частина депутатів обирається за партійними списками, інші - за одномандатними округами. Попередні вибори відбулися у 2008 році. Тоді, за офіційними даними, правляча партія Єдиний національний рух одержала 119 зі 150 мандатів.

Кілька років тому влада Грузії вирішилі перемістити парламент із Тбілісі до Кутаїсі (західна Грузія). До теперішнього часу будівлю для законодавчого органу там уже побудовали. Осіння сесія парламенту буде проходити вже в Кутаїсі. Нова будівля - 40-метровий купол із прозорими стінами та стелею, що, за ідеєю авторів проекту, символізує прозорість влади.

Основним противником чинної партії на нинішніх виборах стане опозиційна коаліція Грузинська мрія, очолювана мільярдером Бідзіной Іванішвілі.

У минулому опозиціонер займався бізнесом в Росії, потім повернувся до Грузії. При цьому він довгий час дистанціювався від політики і взагалі уникав публічності. Однак восени 2011 року бізнесмен виступив проти чинного керівництва країни і заявив, що бажає обійняти посаду прем'єр-міністра або спікера парламенту.

Мільярдер об'єднав навколо себе частину грузинської опозиції.

Представники влади, у свою чергу, заявляють, що бізнесмен і його прихильники діють в інтересах російської влади. В останні місяці Бідзіну Іванішвілі та пов'язані з ним бізнес-структури неодноразово штрафували на великі суми за підкуп виборців та порушення порядку фінансування політичних організацій.

Представники Іванішвілі сьогодні заявили, що найближчим часом розпочнеться тяганина лідера Грузинської мрії із владою Грузії в Міжнародному центрі з розгляду інвестиційних позовів при Світовому банку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект