НОВИНИ

01.08.2012 | Відомий економіст назвав дату смерті євро
За матеріалами - Главред

Професор економіки Нуріель Рубіні, що передбачив фінансову кризу 2008 року, вважає, що зона євро розвалиться максимум через півроку.

Обговорюючи крах єврозони, Нуріель Рубіні передбачив такий сценарій: у разі відродження німецької марки її курс різко зросте по відношенню до євро, а країни з лірою, драхмою або ескудо втратять можливість платити по боргах. Вони будуть змушені зупинити виплати, а реальна вартість боргових розписок впаде до мінімальних показників. Інвестори й банки позбудуться величезних капіталів.

Американський вчений упевнений, що справи Греції не покращаться, оскільки політична ситуація тут з кожним днем ​​стає все гіршою. Але головною проблемою стануть Італія та Іспанія, які через 3-6 місяців втратять доступ до ринків капіталу.

"Без Португалії або Кіпру євро обійтися ще може. Але не без Італії або Іспанії. Звичайно, Німеччина може залишитися разом з Австрією, Фінляндією чи Нідерландами. І хоча ядро продовжить ​​своє існування, це вже буде означати розпад зони євро. Ймовірність такого результату в найближчі 3-5 років становить майже 50%", - вважає Нуріель Рубіні.

У той же час, економіст протестує проти порятунку країн, що опинилися в кризі.

"Якщо боржник жив не по коштах, а його регулярно рятують, надаючи все нові кредити, то в майбутньому він стиль своєї поведінки не змінить", - упевнений професор.

30 липня канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністр Італії Маріо Монті оприлюднили спільну заяву, пообіцявши зробити все необхідне, щоб захистити єврозону.

 Раніше аналогічну заяву разом з німецьким канцлером зробив французький президент Франсуа Олланд. Минулого тижня заява глави ЄЦБ Маріо Драгі про те, що банк зробить все можливе для збереження євро, надихнула ринки.

Після заяви А. Меркель і М. Монті у трейдерів з'явилося більше підстав вважати, що Європейський центральний банк зі схвалення Німеччиною може втрутитися, щоб полегшити непросте фінансове становище Іспанії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8225. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект