НОВИНИ

01.08.2012 | Влада США розширила санкції проти нафтокомпаній і банків Ірану
Джерело - Korespondent

США знову розширили перелік санкцій щодо іранського енергетичного сектора та фінансових компаній, що проводять платежі на адресу Ірану, сказано в заяві прес-служби Білого дому.

Влада США розширила санкції проти нафтокомпаній і банків Ірану

"Сьогодні США оголошують про два нові кроки, що посилять тиск на уряд Ірану та його ізоляцію у зв'язку з тим, що він продовжує не виконувати міжнародні зобов'язання. По-перше, я підписав указ про введення нових санкцій щодо компаній іранського енергетичного і нафтохімічного сектора... По-друге, ми зробили серйозні кроки для залучення до відповідальності тих фінансових інститутів, які здійснюють грошові перекази на адресу банків, пов'язаних з Іраном", - наводяться в прес-релізі слова президента США Барака Обами.

За заявою президента, санкції посилені для того, щоб запобігти створенню Іраном механізмів для отримання прибутку від поставок нафти і скорочення обсягів продажу іранських енергоносіїв.

"Нові санкції будуть застосовуватися проти всіх приватних і юридичних осіб, які раніше могли їх уникнути. Під санкції підпадають усі, хто надає матеріальну підтримку Національній іранській нафтовій компанії, компанії Naftiran Intertrade і Центробанку Ірану або купує американські грошові знаки або цінні метали для уряду Ірану" , - сказано у прес-релізі.

Указом президента США Мінфін країни у вівторок також вводить санкції щодо банків Kunlun в Китаї, Elaf Islamic в Іраку, розширюючи вже наявний санкційний перелік фінорганізацій.

"Ці банки забезпечували багатомільйонні доларові транзакції від імені іранських банків, які мають зв'язки з іранським урядом", - наголошується в повідомленні.

США і низка інших країн Заходу підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Вашингтон періодично вводить санкції відносно Ірану, проте вони є односторонніми. В даний час конгрес розглядає законопроект про введення власного чергового пакету санкцій щодо Ірану. Як очікується, цей законопроект буде прийнятий до кінця тижня.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1378355-vlada-ssha-rozshirila-sankciyi-proti-naftokompanij-i-bankiv-iranu


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект