НОВИНИ

01.08.2012 | Очільник Сицилії пішов у відставку
Джерело - Korespondent

Президент італійської автономної області Сицилія Раффаеле Ломбардо, який обіймав цю посаду з травня 2008 року, у вівторок подав у відставку на тлі складної економічної ситуації, в якій опинився регіон під час його правління.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, про свою відставку Ломбардо повідомив у місцевому парламенті. Тепер у регіоні мають відбутися дострокові вибори, які проведуть 28 і 29 жовтня.

"Я залишаю всі політичні посади без жалю. Ми зробили дуже багато чого, багато реформ. Я залишаю вершину, бо керівництво Сицилією - це вершина кар'єри", - сказав політик.

Про те, що голова Сицилії може піти у відставку, стало відомо в середині липня, коли прем'єр-міністр Італії Маріо Монті висловив стурбованість у зв'язку з можливою небезпекою дефолту Сицилії через наявні проблеми в бюджеті цього регіону і вперше попросив президента області підтвердити свій намір піти з поста.

З таким проханням голова уряду звернувся до Ломбардо в листі, який він відправив після того, як у газеті Corriere della Sera вийшло інтерв'ю одного з керівників Італійського об'єднання промисловців (Confindustria) Івана Ло Белло.

В ньому він висловив припущення, що Сицилія, борг якої в 2011 році склав 5,3 мільярда євро, перебуває "на межі банкрутства" і може стати "італійською Грецією" і закликав уряд Італії прояснити ситуацію з регіональним бюджетом.

Ломбардо був обраний головою адміністрації Сицилії в 2008 році, перемігши з великим відривом на виборах з 65,37% голосів виборців. Проте вже через два роки його ім'я потрапило на сторінки газет у зв'язку з гучним розслідуванням проти мафії.

У 2010 році правоохоронні органи Італії розкрили розгалужену систему діяльності Коза ностра з проникнення до органів держадміністрації, яка забезпечувала мафіозі отримання вигідних державних контрактів і підрядів.

Внаслідок операції були конфісковані кілька компаній і комерційних комплексів. В цій скандальній справі, за даними місцевих ЗМІ, фігурувало також і ім'я Ломбардо, однак проти президента Сицилії не було застосовано жодних санкцій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6127. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект