НОВИНИ

30.07.2012 | Єврокомісія викриває лазівки банківських маніпуляторів
За матеріалами - Європейського простору

Європейська Комісія далі наводить лад у банківській сфері співдружності. Криза засвідчила, що існуюча система фінансів має численні недоліки та викривлення. Декілька тижнів тому розгорівся скандал через виявлені маніпуляції міжбанківських відсоткових ставок. З огляду на це, виконавча влада Євросоюзу запропонувала країнам-членам внести до кримінальних кодексів статті щодо покарання трейдерів та банкірів за подібні шахрайства.


Європейська Комісія вже віддавна проводить слідства у середовищі фінансових структур. Наснаги у пошуку тих, хто грає не за правилами, додав скандал кількатижневої давності через маніпулювання відсотковими ставками під назвою Libor. Йдеться про показники, за якими обчислюються ставки міжбанківських позик. Як виявилося, у маніпуляціях цими даними з 2005-го по 2009 роки звинуватили великі банки, зокрема, британський Barclays. У причетності до скандальної практики загалом підозрюють 15 американських, британських та азійських фінансових установ.


Щоб майбутнє не створювало подібних сюрпризів, Європейська комісія запропонувала всім 27 державам-членам запровадити санкції – аж до кримінальної відповідальності стосовно авторів фінансових маніпуляцій.


«Банківські інспекції кожної країни ЄС повинні мати змогу виявляти й аналізувати подібні маніпуляції, – каже єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Мішель Барньє. – Водночас судді мають отримати повноваження та засоби для безжального покарання винних, включно з тюремним ув’язненням у найважчих випадках».


«Банкіри» та «банкстери»


Європейська комісія налаштована на цьому не зупинятися. Зокрема, там заявляють про бажання встановити громадський контроль щодо усіх базових відсоткових ставок, включно з тими, які визначають курси нафти, металів та сільськогосподарських продуктів.


Віце-президент Єврокомісії, комісар з питань юстиції, засадничих прав та громадянства Вівіан Редінг висловила переконання, що шахрайству в банківському секторі, яке проілюстрував скандал «Liborgate», слід протиставити єдині для всього Євросоюзу правила боротьби та усунення недоліків у національних законодавствах. Тим часом, деяким недобросовісним банкірам слід замислитися, каже вона, порівнюючи їх із гангстерами.


«Банкірам теж варто подумати, бо дехто з них, можливо, є швидше «банкстером», ніж банкіром, – зазначає Вівіан Редінг. – Це виглядає, мов у корумпованому казино розігрують заощадження клієнтів. Те, що ми нині пропонуємо, означає, що ми в Європі більше не допустимо жодних фінансово-регуляторних лазівок».


На практиці це означає, що кожна країна Європейського Союзу буде зобов’язана внести до кримінальних кодексів відповідні статті. Щоправда, у них є свобода вибору щодо міри покарань банківських маніпуляторів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект