НОВИНИ

30.07.2012 | Новий уряд Сербії очолив лідер Соцпартії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Сербії обрали новий уряд. Прем’єром став дотеперішній лідер Соціалістичної партії Івіца Дачич. Нова влада складається з партій, котрі були при владі в дев’яності роки. До неї увійшли Соціалістична й Прогресивна партія, Партія об’єднаних регіонів та представники босняцької меншини. Вони разом мають 142 з-поміж 250 депутатських місць.
 
 Соціалістів у 90-і роки очолював Слободан Милошевич, а радикалів – Воїслав Шешель. Їх обох згодом звинуватили у скоєнні воєнних злочинів й видали Міжнародному трибуналу для колишньої Югославії. Мілошевич помер у гаазькій тюрмі, процес над Шешелем триває.
 
 Соціалісти після усунення Мілошевича змінили програму. Упродовж минулих чотирьох років вони перебували у складі проєвропейської коаліції разом із Демократичною партією. Щодо прогресистів, то вони вийшли з Радикальної партії, яку досі очолює Шешель, і зреклися шовіністичної політики, яку проводили в минулому.
 
 На сьогодні реформовані соціалісти і прогресисти виступають за євроінтеграцію країни. У Брюсселі й Вашингтоні нову коаліцію вважають демократичною та проєвропейською. Посол Сполучених Штатів Америки у Белграді Мері Ворлік висловила задоволення, що матиме можливість співпрацювати з новим урядом.
 
 Нова влада дивиться не в минуле, а в майбутнє – Дачич
 
 Натомість сербські партії, які після поразки на травневих виборах стали опозиційними, заявляють, що Сербія під владою президента Томислава Николича та прем’єра Івіци Дачича повертається в дев’яності роки. Дачич на це відповідає, що він дивиться не в минуле, а в майбутнє. Адже країна, за його словами, перебуває в надзвичайно глибокій кризі й необхідно, насамперед, відновити виробництво й агропромисловість та забезпечити заходи для життя безробітних і вбогих.
 
 «Основними елементами перебудови є запровадження функціональної ринкової економіки, досягнення макроекономічної стабільності, верховенство закону, боротьба проти корупції й організованої злочинності. Необхідно впорядкувати державу, а це можна зробити лише законними методами», – заявив новий прем’єр Сербії.
 
 Представникам партії угорської меншини також запропонували увійти до влади. Вони відмовилися. Лідер їхньої депутатської фракції Іштван Пастор зазначив, що угорці підтримають владу в разі, якщо вона буде проводити проєвропейську політику. Він уточнив: «Треба почекати, а потім стежити упродовж наступних тижнів та наступних місяців, що і як буде реалізовано з цієї програми. Новому урядові треба дати шанс».
 
 Більшість економістів у перших коментарях програму нового уряду називають «списком гарних бажань». Для його реалізації потрібно кілька мільярдів доларів, яких поки що немає. Де знайдуть їх, та за якою ціною – невідомо.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект