НОВИНИ

06.07.2012 | Під президентом Румунії серйозно захиталося крісло
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Список закидів на адресу румунського президента Траяна Басеску, який підготувала правляча коаліція, довгий. Представники Соціально-ліберального союзу звинувачують Басеску в блокуванні роботи уряду, в послабленні демократії, в тому, що державний лідер не дотримується принципів розподілу владних повноважень, незалежності юстиції, а також намагається обмежити права й свободи громадян.

Румунська конституція дозволяє парламенту оголосити президенту імпічмент, якщо той «серйозно порушив» конституцію. Остаточно питання відставки державного лідера вирішується, однак, упродовж наступних тридцяти днів на всенародному референдумі.
 

Підготовка підгрунтя для імпічменту

 

Правляча коаліція попіклувалася про те, аби максимально підготувати ґрунт для успішного вирішення питання про відставку президента. Прем'єр-міністр Румунії Віктор Понта в середу, 4 липня, несподівано обмежив своїм указом право Конституційного суду перевіряти рішення парламенту на відповідність Основному закону. Таким чином суд уже не зможе заблокувати питання про імпічмент.
 
Несподіванкою стало й звільнення спікерів двох палат парламенту, які представляли опозиційну Ліберально-демократичну партію. Правляча коаліція, до складу якої входять Ліберальна партія та соціал-демократи, проголосувала за їхню відставку у вівторок, 3 липня.
 
Закиди в «державному перевороті»
 
Опозиція закидає тепер Понті спробу вчинити «державний переворот». Президент Басеску в своєму телевізійному зверненні закликав уряд «негайно припинити атакувати державні інституції». Глава уряду відкидає такі закиди й заявляє, що звільнення спікерів обох палат парламенту відображає розподіл політичних сил у народному представництві. Лівоцентристська правляча коаліція була сформована в Румунії в травні після того, як пішов у відставку попередній консервативний уряд.
 
Парламент уже одного разу оголошував імпічмент Басеску. Це було 2007-го року. Однак тоді на референдумі президенту вдалося поновити свої повноваження. Нині доводиться сумніватися, що державному лідерові вдасться знову втриматися при владі. Внаслідок оголошеного курсу, спрямованого на суворі заощадження, його популярність серед населення суттєво впала.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект