НОВИНИ

16.07.2004 | Італія має намір профінансувати ряд проектів в українській енергетиці
Джерело - УНІАН

Італійські компанії зацікавлені співробітничати з українською стороною в паливно-енергетичному секторі й фінансувати проекти, зокрема в атомній енергетиці. Як повідомили в прес-службі Міністерства палива і енергетики України, про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Фабіо ФАББРІ вчора під час зустрічі з міністром палива і енергетики України - президентом НАЕК “Енергоатом” Сергієм ТУЛУБОМ.


Як йдеться у повідомленні, зокрема, на зустрічі посол повідомив про готовність окремих компаній представити комерційні пропозиції щодо поставок устаткування на українські АЕС. Крім того, за його словами, Італія має намір в рамках кредиту ЄБРР і "Євроатома" взяти участь в реалізації заходів з модернізації й підвищення безпеки українських атомних блоків, а також - в здійсненні довгострокових проектів модернізації теплової енергетики.


Згідно з даними міністерства, на зустрічі італійський дипломат також завірив, що Італія докладатиме усіх зусиль для виконання своїх зобов'язань в рамках “Великої сімки” щодо Чорнобильської АЕС і реалізації проектів з перетворення об'єкта “Укриття” в екологічно безпечну зону.


Як наголошується в повідомленні, на зустрічі також піднімалося питання щодо перспектив експорту української електроенергії до Італії.


В ході зустрічі С.ТУЛУБ висловив подяку Італії за підтримку і за чітку позицію, зокрема, на недавній зустрічі донорів у Лондоні, а також під час ухвалення Радою директорів ЄБРР рішення про надання кредиту "Енергоатому" на підвищення безпеки нових українських енергоблоків.


Як повідомили в прес-службі, під час зустрічі сторони також обговорили проект української частки Євразійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), на прохання посла Сергій ТУЛУБ роз'яснив ситуацію навколо пошуку шляхів комерціалізації нафтопроводу “Одеса-Броди” і його продовження до польського міста Плоцьк.


Довідка УНІАН. На засіданні 6 липня 2004 року Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) ухвалила рішення про надання НАЕК "Енергоатом" під державну гарантію кредиту в розмірі 42 млн. доларів на здійснення післяпускової модернізації й підвищення безпеки на енергоблоках №2 Хмельницької й №4 Рівненської АЕС. Паралельно з кредитом ЄБРР "Енергоатом" також одержить на вказані цілі кредит у розмірі 83 млн. доларів від "Євроатома", що доведе загальний обсяг пакета фінансування до 125 млн. доларів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект