НОВИНИ

25.03.2005 | Заворушення в Киргизії: вірус київської революції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У центрі уваги німецької преси – протести опозиції проти результатів нещодавніх парламентських виборів у Киргизії. Газети також пишуть про новий виток “візової афери” в Німеччині.

У зв’язку з тим, що після Грузії та України також киргизи вийшли на вулиці, протестуючи проти фальсифікацій виборів, є велика спокуса проголосити епоху демократичних революцій для країн колишнього Радянського Союзу, пише газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ і веде далі:

Дещо говорить за це, але значно більше – проти. Заворушення в Киргизії доводять, що вірус революції, очевидно, передається іншим. Утім вони також вказують на те, що його дія відрізняється від пацієнта до пацієнта. Не на користь Киргизії те, що велику роль в країні відіграють клани. Вони впливають на політику можновладців, але так само і на опозицію. (...) Утім, порівняно зі своїми сусідами киргизи ще живуть, так би мовити, в обителі свободи. У Туркменістані, Казахстані, Узбекистані чи Таджикистані виборці – це останнє, що може змістити місцевих автократів та диктаторів з їхніх посад, - проводить паралелі ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.

Подібної думки дотримується також ТАҐЕСЦАЙТУНГ:

Протести у Киргизії змусять тремтіти від страху інших деспотів у Центральній Азії. Однак досі киргизьку революцію здійснювала не свідома громадськість чи студенти в містах, а гірські селяни та кочівники. Під проводом ватажків своїх кланів вони виступають проти клану Акаєва. До цього часу російський уряд прямо не втручався у заворушення в Киргизії. Утім напередодні цих подій росіяни, як свого часу в Україні, знову зробили ставку не на того. Акаєв демонстративно приймав у себе представників російського уряду, а місія спостерігачів за виборами з СНД схвалила вибори у Киргизії як демократичні, - критикує ТАҐЕСЦАЙТУНГ.

Тему продовжує ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ:

Називаючи повстанців знаряддям у руках кримінальних груп, як це зробив речник Акаєва у вівторок, справі не допоможеш. Повстання на півдні країни є радше наслідком довготривалого ігнорування проблем цього регіону. Ще під час демократичної фази свого правління Акаєв відійшов від принципу, за яким радянська влада хоча й авторитарно, проте успішно підтримувала єдність у країні: до кожного функціонера з порівняно багатої півночі приставлявся представник із регіонів. Концентрація влади у руках киргизьких кланів, особливо родини Акаєва, пояснює той факт, що міліція та органи самоврядування в районах на півдні переходять на бік повстанців, - стверджує ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект