НОВИНИ

24.03.2005 | У Кремлі Україною буде займатися нова людина і структура
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Кремлі відбулися кадрові та організаційні зміни, які безпосередньо стосуються України. Володимир Путін вирішив, хто керуватиме нещодавно створеним управлінням Адміністрації президента Росії з питань міжрегіональних і культурних відносин із закордоном. Це управління відповідатиме за стосунки з державами, які виникли на просторі колишнього Радянського Союзу. Керівником нової структури став відомий російський політтехнолог Модест Колеров.



Створення президентом РФ Управління з міжрегіональних і культурних відносин із закордоном спостерігачі в російській столиці вважають відповіддю Адміністрації президента на нещодавні події в Грузії і Україні, насамперед на Помаранчеву революцію.


Російські спостерігачі називають Модеста Колерова контрреволюціонером, який має повернути РФ позиції, втрачені в результаті приходу до влади в Україні команди Віктора Ющенка.


Як підкреслюють спостерігачі, нове управління буде мати досить серйозні можливості. На сайті президента Росії перед призначенням пана Колерова з’явилася довідка про діяльність управління, в якій зазначається, що полем його діяльності будуть незалежні держави, які створені на території колишнього Радянського Союзу, а звітувати Модест Колеров буде безпосередньо перед керівником Адміністрації президента Росії Дмитром Медведєвим. Саме Дмитра Медведєва спостерігачі в російській столиці називали куратором проекту допомоги на українських виборах колишньому прем’єр-міністру Віктору Януковичу.


Як наголошують у Москві, Модеста Колерова можна назвати близьким соратником іншого відомого російського політтехнолога Гліба Павловського. Разом із Глібом Павловським пан Колеров очолює так званий проектний комітет, що об’єднує російських політологів і політтехнологів. Гліб Павловський називає свого колегу людиною ліберальних, антифашистських і контрреволюційних поглядів.


Варто нагадати певні цитати з написаного Модестом Колеровим.


"Смута в Україні буде мати тяжкі наслідки для РФ. Росія протиставляє Віктору Ющенко і західній допомозі максимальний політичний ресурс – особисту участь Володимира Путіна у долі українських виборів. Боротьба за національні інтереси – це війна, у якій сьогодні ще далеко до переможного 1945 року. Ми поки що у грізному 1941 році”. Модест Колєров, листопад 2004 року.


“Досить екзотичне розташування Криму у складі України накладає серйозний відбиток на будь-які визнання нерухомості кордонів. У Криму пересікаються стратегічні інтереси Росії і України. Не варто тішити себе надією, що час вилікує цю хворобу. Питання має ставитись про особливий статус Криму стосовно Росії”. “Незавісімая газета”, лютий 1992 року.


“Гіпотетичний перехід влади в Україні і в Білорусії в руки проамериканських націоналістів є небезпечним”. Листопад 1992 року.


І не тільки про Україну: “Окупація Прибалтики не є вигідної для Росії, однак якщо раптом, якщо буде вигідною, то жодних формальних проблем для цього не існує”. “Російський журнал”, 20 березня 2003 року.


Ось такими є погляди чиновника російської адміністрації, відомого політтехнолога Модеста Колерова, котрий як керівник управління з міжрегіональних і культурних відносин із закордоном буде займатися Україною.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект