НОВИНИ

22.03.2005 | Франція через Баррозу не схвалить європейську Конституцію?
Джерело - ProEUROPA

У Франції останніми тижнями через реформу ринку послуг, яку ініціює Європейська Комісія, різко зросла кількість противників схвалення Конституції Європейського Союзу.


Як повідомляє Euronews, французи із затятих прихильників Конституції перетворилися на не менш завзятих її противників.


За останніми дослідженнями, кількість французів, які хочуть голосувати проти документу, перевершила кількість прихильників головного єврозакону (52% проти).


Щоправда, до референдуму 29 травня, влада ще має час на виправлення ситуації.


На думку оглядачів, французький уряд для зміни настроїв своїх громадян вимагатиме серйозних поступок у важливих для нього питаннях, зокрема, в реформуванні ринку послуг.


Єврокомісія занепокоєнна позицією Парижу, адже у випадку несхвалення Конституції документ не набуде чинності.


Водночас, президент Єврокомісії Хосе Баррозу, який на початку минулого тижня заявив, що ЄК не планує відмовитися від реформи ринки послуг, вказує на те, що Фрація не повинна пов’язувати проведення реформи з Конституцією ЄС.


“Референдум присвячений Конституції, а не директиві про лібералізацію ринку послуг, проти якої виступає Франція”, - відзначив він.


“Думаю, цю думку до суспільства зобов’язані донести французькі політики”, - додав Баррозу, який очолив Єврокомісію наприкінці листопада 2004 року.


Лідер Союзу за французьку демократію Франсуа Байру вважає хвилювання через директиву лібералізації ринку послуг перебільшеною.


“Це тільки проект. Аби вона залишилася на папері, Франції та Німеччині достатньо об’єднати зусилля”, - сказав він, зауваживши, що власне це вони вже починають робити.


На вихідних в Брюсселі відбулися акції протесту проти ініційованої реформи.


Французи та низка багатих країн Євросоюзу виступають проти лібералізації ринку послуг, бо бояться зниження конкурентноспроможності своїх економік в порівнянні з економіками нових держав об’єднання, які вступили в ЄС в травні минулого року.


У разі прийняття запропонованої Єврокомісією реформи, працівники з нових країн членів ЄС зможуть працювати в державах Центральної та Західної Європи, сплачуючи усі податки та витрати в рідній країні, рівень яких набагато нижчий за чинний в “старих” країнах ЄС.


Завдяки цьому працівники зі східної Європи будуть набагато конкурентоспроможніші за своїх колег зі “старої” частини континенту, що може привести до росту безробіття в розвинутих країнах Євросоюзу.


Ширак на минулому тижні заявив, що пропозиція Єврокомісії “неприйнятна” для Франції та багатьох європейських держав, вимагаючи особисто в Баррозу відкласти реалізацію реформи.


Франція хоче перед реформою, яку Брюссель планував провести в 2007 році, вирівняти соціальні стандарти в Євросоюзі, що дозволить уникнути соціального демпінгу новими країнами ЄС.


У сфері послуг виробляється 70% ВВП Євросоюзу.


За оцінками Єврокомісії, проведення реформи дозволить європейській економіці додатково отримати 37 мільярдів євро завдяки росту споживання, а також зменшити ціни послуг та додатково забезпечити роботою 600 тисяч людей.


Конституція Євросоюзу підписана лідерами 25 країн об’єднання в жовтні 2004 року набуде чинности у випадку схвалення національними парламентами або на референдумі усіма державами ЄС до 2007 року.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1490. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект