НОВИНИ

17.05.2012 | Путін взяв курс на Мінськ, Середню Азію і Китай
Джерело - Korespondent

Володимир Путін, який почав третій президентський термін на тлі пригнічених поліцією протестів у російській столиці, обрав для першого закордонного візиту опальний на Заході Мінськ, а для наступних - автократії Центральної Азії та Китай, нагадуючи про свої зовнішньополітичні і ціннісні пріоритети, кажуть аналітики.


Після інавгурації Путін, пославшись на зайнятість, несподівано відмовився їхати на саміт Великої вісімки в Америку. Через кілька днів Білий дім повідомив, що президент США Барак Обама теж не знайде часу для вересневої поїздки на міжнародну зустріч у Владивостоці.
 
Путін відвідає Білорусь 31 травня та 1 червня, оголосив у середу Кремль. Після цього в червневому президентському графіку послідовно Берлін, Париж, Ташкент, Пекін і Астана.
 
"Якщо на цю карту візитів уважно подивитися, то це і є карта зовнішньополітичної стратегії Росії з одним невідомим. Один невідомий - це Вашингтон", - прокоментував дорожню карту Путіна директор Центру пострадянських досліджень МДУ Олексій Власов.
 
Напередодні Путін на неформальному саміті в Кремлі приймав поздоровлення президентів Казахстану, Узбекистану та інших країн СНД, які він бачить частиною майбутнього Євразійського союзу за подобою колишнього СРСР, предмета ностальгії багатьох виборців на пострадянському просторі.
 
"Я згадую радянські часи", - доніс їх сподівання лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв до свого російського соратника. "І потім це заглухло. Якщо це підняти, змусити служити Росії, це буде велика справа. Я вам бажаю великих успіхів".
 
Путін в інавгураційній промові назвав запорукою "історичної перспективи держави і нашої нації" здатність Росії "стати лідером і центром тяжіння всієї Євразії" і повторив цю тезу днем ​​пізніше, у промові перед депутатами Держдуми.
 
"Я вже казав і хочу наголосити вкотре: вважаю, що інтеграція на пострадянському просторі для нас пріоритет номер один", - зазначив президент.
 
Білорусь, що зазнала санкцій Заходу за тиск на інакомислення, вітала вибір Путіна і похвалила прагнення до інтеграції.
 
"Це сигнал, спрямований на підтвердження значущості зв'язків держав цього регіону між собою, тих процесів, про які ми говоримо, і значущості не тільки в двосторонніх відносинах Росії та Білорусі, але і в набагато ширшому контексті", - прокоментував майбутній приїзд російського лідера міністр закордонних справ Сергій Мартинов, якого процитувало державне інформагентство БелТА.
 
"Білорусь, зі свого боку, тенденцію до зміцнення інтеграційних зв'язків у всіх різних форматах підтримує", - зазначив глава білоруського МЗС.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект