НОВИНИ

15.05.2012 | Під тиском США Індія змушена скоротити обсяги імпорту іранської нафти
За матеріалами - Korespondent

Індія скоротить закупівлі іранської нафти на 11 відсотків до 15,5 млн тонн в 2012-2013 фінансовому році (почався 1 квітня), що еквівалентно 310 тис. барелів на добу.


Під тиском США Індія змушена скоротити обсяги імпорту іранської нафти





Про це повідомив заступник міністра нафти країни Дхармендра Прадхан.



Нью-Делі вирішив скоротити обсяги закупівель сировини в Тегерані під тиском з боку США, які вимагають від всіх імпортерів знижувати залежність від іранської нафти. Минулого тижня Індію відвідала держсекретар США Гілларі Клінтон; глава Держдепу вкотре пригрозила країні санкціями у разі відмови скоротити закупівлі сировини у Тегерана. Зокрема, Вашингтон може блокувати доларові платежі, що зробить торгівлю скрутною.
 
Щоб убезпечити індійські банки від можливих санкцій США, на початку лютого Іран дозволив Нью-Делі оплачувати 45% сировини в рупіях.
 
У 2011-2012 фінансовому році Нью-Делі закупив в Ірані 17,44 млн тонн нафти на суму в $ 10,9 млрд, що на 5,7% менше, ніж роком раніше. Вуглеводні з ісламської республіки становлять 12% сировинного імпорту Індії. У квітні цього року порівняно з березнем поставки іранської сировини в Індії вже скоротилися на 34% до 269 тис. барелів на добу.
 
Наприкінці березня Вашингтон опублікував список країн, які знизили закупівлі сировини у Тегерана і будуть звільнені від санкцій. До переліку увійшли Японія і 10 держав ЄС, але не потрапили союзники США Південна Корея і Туреччина, а також найбільші покупці іранської нафти Китай і Індія.
 
На зниженні імпорту іранської нафти наполягає також Євросоюз, який прийняв рішення ввести з 1 липня цього року заборону на купівлю сировини у Тегерана. Європейські та американські чиновники сподіваються таким чином позбавити ісламську республіку коштів на ядерну програму, яка, за їхніми припущеннями, може мати військову складову.
 
Нагадаємо, нещодавно Іран припинив продаж нафти голландсько-британській компанії Royal Dutch Shell, яка є другим за величиною корпоративним клієнтом ІРІ (поряд з французькою Total) після турецької Tupras.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект