НОВИНИ

10.05.2012 | 167-ме засідання Військового комітету на рівні начальників Генштабів
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Брюссель, 26 квітня 2012 року – начальники Генеральних штабів країн-членів і партнерів НАТО завершили дводенне засідання у штаб-квартирі НАТО. Під головуванням генерала Кнуда Бартелса, голови Військового комітету, військовослужбовці НАТО найвищого рівня зібралися у Брюсселі для обговорення головних питань безпеки. Обговорення було зосереджене на операціях НАТО в Афганістані і Косові, уроках операції в Лівії, військовій співпраці з партнерами і питаннях, пов’язаних з Чиказьким самітом (20 – 21 травня 2012 року).




Два стратегічних командувача НАТО, адмірал Джеймс Ставрідіс, Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі (SACEUR), і генерал Стефан Абріал, Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації (SACT), також взяли участь у засіданні разом з головою Військового комітету Європейського Союзу генералом Гаканом Сюреном.
 
Генерал Джон Аллен, командувач Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) на чолі з НАТО в Афганістані, ознайомив начальників Генеральних штабів країн – членів НАТО і учасниць МССБ з процесом переходу відповідальності за безпеку. Перехід відбувається за планом і начальники Генштабів висловлюють обережний оптимізм щодо поліпшення стану безпеки, який підтримується якістю і відданістю справі Афганських національних сил безпеки. В контексті стратегічного плану НАТО для Афганістану обговорення було зосереджене на підтримці Афганістану з боку НАТО після 2014 року та логістичних і оперативних питаннях передислокації військ.


Військовий комітет схвалив оголошення генерал-лейтенантом Заманою, начальником Генерального штабу Українських збройних сил, про участь наступного року українського фрегата в операції «Оушен шилд», місії НАТО з боротьби проти піратів. Таким чином, Україна стане першою з країн-партнерів, яка зробить свій внесок в операцію «Оушен шилд».


Начальник штабу Збройних сил Грузії генерал-лейтенант Чанкотадзе обговорив думку своєї країни як партнера в операціях на чолі з НАТО. Він також висловив намір своєї країни збільшити свій внесок в МССБ ще на 750 військовослужбовців, що зробить Грузію найбільшим за внеском своїх військ учасником МССБ серед країн – нечленів НАТО.


Військові представники в Раді НАТО-Росія (NRC-MR) взяли до відома робочий план NRC-MR на 2011 рік і вирішили продовжити посилену військову співпрацю між НАТО і Росією. Начальник російського Генштабу генерал армії Макаров запросив делегацію НАТО до Москви для участі в семінарі ПРО в травні 2012 року.


Адмірал Джемс Ставрідіс ознайомив з ходом інших операцій НАТО. Він звернув особливу увагу на операції НАТО в Косові (КФОР) і операцію Альянсу з протидії піратам поблизу Африканського Рогу.
 
Начальники Генштабів знову висловили підтримку КФОР, які повністю і неупереджено виконують свій мандат на збереження безпечного і захищеного середовища для усього населення Косова. SACEUR охарактеризував ситуацію як спокійну, але усе ще нестабільну, і наголосив на тому, що будь-які майбутні зміни у кількості військ залежатимуть від ситуації на місці.


Потім начальники Генштабів обговорили уроки операції «Юніфайд протектор» – операції НАТО над територією і поблизу узбережжя Лівії. Вони заклали грунт для вивчення і використання стратегічних уроків у новій командній структурі НАТО.


На своєму заключному засіданні начальники Генштабів детально обговорили військові аспекти Чиказького саміту, які потребують поради Військового комітету. 


Наступне засідання Військового комітету НАТО у форматі начальників Генштабів заплановане на 14 – 16 вересня у Румунії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект