НОВИНИ

04.05.2012 | Росія демонструє, що є державою, здатною знищити США – експерт
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Московська конференція з проблем протиракетної оборони, як вважають експерти, була задумана її організаторами як сигнал США та НАТО напередодні саміту Північноатлантичного Альянсу, запланованого на 20-21 травня в американському Чикаго. Очікується, що на чикагському саміті НАТО оголосить про завершення першого етапу будівництва Європейської системи ПРО. Тому сигнал Москви, як видно з виступів російських чиновників на цій конференції, виходить дуже суворим. Росія дає зрозуміти, що вона готує, у відповідь на розгортання системи ПРО в Європі, вкрай неприємні для США та європейців заходи.
 
 На відкритті московської конференції з питань ПРО секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев зачитав привітання її учасникам від президента Дмитра Медведєва та нагадав від себе про позицію Кремля: система ЄвроПРО несе потенційну небезпеку для російських ядерних сил, порушує стратегічний паритет, до думки Росії не прислухаються, про що вже раніше неодноразово говорилося як Дмитром Медведєвим, так і військовими чільниками Москви.
 
 А міністр оброни Росії Анатолій Сердюков заявив на конференції, що якщо Захід не готовий дати письмові гарантії ненаправленості ЄвроПРО проти Росії, тоді Москві є чого боятися.
 
 «Наші країни стоять тепер перед дилемою: чи ж ми будемо в змозі здати цей тест співпраці і спільно відповісти на нові ракетні загрози та виклики. Чи ж ми будемо змушені вдатися до нових військово-технічних заходів для удосконалення планів захисту наших ракет», – зазначив Сердюков.
 
 Начальник Генштабу Росії Микола Макаров наголосив, що Росія готова у відповідь на ЄвроПРО погрожувати: обмежити інформацію про стан і дії стратегічних ядерних сил Росії, обладнати російські стратегічні ракети удаваними боєголовками, дезорієнтувати засоби ПРО, перешкоджати космічним сегментам ПРО і навіть розміщати нові ударні озброєння на півдні і північному заході Росії для знищення компонентів ЄвроПРО. Комп’ютерна демонстрація намірів Росії на цій конференції показала, що Москва готова до завдання ракетних ударів по США і Європі.
 
Москва зацікавлена у гальмуванні переговорів
 
Намагання представників США і НАТО, Александра Вершбоу та Меделін Крідон, переконати учасників конференції в Москві, що Росії не варто з осторогою дивитися на Захід, а краще подбати про нарощування безпеки щодо загроз зі сходу і півдня, не дали бажаних результатів. Російські представники стоять на своєму: або ж Захід робить ПРО спільно з Москвою (що, на думку фахівців, технічно неможливо через технологічне відставання Москви), або ж Москва буде розглядати ЄвроПРО як загрозу, а НАТО – як вірогідного ворога.
 
Зокрема, незалежний військовий оглядач із Москви Олександр Гольц вважає, що сторони не дійдуть згоди, бо переслідують різні цілі.
 


«Домовитися можна, якщо у вас є якась одна мета, – каже він. – НАТО необхідно, грубо кажучи, закрити питання з російськими претензіями. Створити єдину ПРО з технічних і політичних причин навряд чи можливо, тому країни НАТО пропонують Росії різного роду тимчасові заходи. Москва ж зацікавлена не у вирішенні проблеми, а в максимальному гальмуванні процесу переговорів, котре б демонструвало – як підтвердила й нинішня конференція – що Росія є державою, котра може знищити США. І чим довше буде обговорюватися можливість, чи долетять російські ракети до Лос-Анджелеса чи Сан-Франциско, тим вище, на думку російського керівництва, виросте російський міжнародний авторитет».
 
 Експерти також вважають, що переговори щодо розміщення ПРО триватимуть до ймовірного прояву політичної волі з боку Росії для досягнення хоча б якогось результату, бо всі погрози Росії нічого не варті, окрім єдиного, що вона готується до превентивного удару, тобто – сама пропонує розпочати війну.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект